Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Σε όλα τα κιθαράδικα.

Υπάρχουν γυάλινα & μεταλλικά, σε διαστάσεις απο 2/3 του δακτύλου, έως full.

Τα μεταλικά κοστίζουν κάτω απο € 3 αλλά δεν έχουν τόσο καλό ήχο όσο τα γυάλινα που όμως σπάνε εύκολα... Στα γυάλινα υπάρχει και επιλογή πάχους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπό κανονικές συνθήκες θα αγόραζα κατευθείαν από τον Thomann μερικά με 4.5 ευρώ το ένα, αλλά δεν έχω προγραμματίσει κάποια αγορά ώστε να καλυφθούν τα μεταφορικά. Πριν αρκετούς μήνες που είχα ρωτήσει στην Αθήνα μου είχαν πει 10-20 ευρώ το ένα :evil:

 

Πήγα αυτές τις μέρες στα μαγαζιά για να δω ενισχυτές και συγχήστηκα και ξέχασα να ρωτήσω και για τα slides. Μετά όμως σκέφτηκα ότι καλύτερα έτσι, γιατί θα συγχηζόμουν περισσότερο.

 

Ακόμα δεν έχω συνέλθει από τις @#$%&! που άκουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λαιμός απο ενα μπουκάλι είναι το καλύτερο slide. Με τα 10-20 ευρώ πίνεις ενα μπουκάλι αλκόολ της αρεσκείας σου και μετά χαράζεις με ενα εργαλείο(δεν θυμάμαι πως το λένε) γύρω-γύρω το κάτω μέρος. Το μπουκάλι το ζεσταίνεις για μερικά λεπτά και μετά το βουτ΄ς σε ενα δοχείο με παγο και νερό. Με το χέρι σπάς ευκολα το λαιμό του μπουκαλιού και τέλος.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το διαμάντι εννοούσα...;) Όσο για τα μεταλικά slides, τρόχός και μια σωλήνα 10 μέτρα = ολόκληρη παραγωγή slides :)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιξε οσα πιο πολλα μπορεις να βρεις πιο σου κανει,

καθε slide εχει διαφορετικο ηχο, ακομα και slides του ειδους,

εγω εχω γυρω στα 10 και συνεχιζω, κρυσταλλινα, γυαλινα, κεραμικα,

μπρουντζινα, μεταλικα κ.λ.π. Απο 10 - 35 ευρω ενα handmade

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου