Προς το περιεχόμενο

Βάψιμο στο BODY κιθάρας


nkod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται...

 

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι...

Έχω μια squier strat και θέλω να αλλάξω χρώμα στο σώμα της.Είναι βαθύ κόκκινο και θένω να την βάψω άσπρη...Εννοείται ότι την όλη διαδικασία την κάνω τόσο για να μάθω όσο και για ένα καλό οπτικό αποτέλεσμα.. γιαυτο διάλεξα και αυτήν την κιθάρα... Η ερώτηση μου τώρα είναι... Ποιά διαδικασία θα ακολουθήσω ώστε να έχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.. Να πώ ότι την έχω κανει κομμάτια και θέλω να βάψω μόνο το ΒΟDY της κιθάρας(εννοείται μαγνήτες βίδες κλπ κλπ έχουν φύγει και έχει μείνει ΜΟΝΟ το ξύλο). Επίσης θα ήθελα να το κάνω τελείως μόνος (έχω πιστόλι για το βάψιμο). Τι χρώμα πρέπει να χρησιμοποιήσω(είδος χρώματος)... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την διαδικασία?

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για όποιες απαντήσεις...

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.projectguitar.com/tut/tutorial5.htm

 

Αν και θα σου φυγει η πιστη για να μπορεσεις να βγαλεις το υπάρχον πολυεστερικο φινιρισμα (πηγαινε στο χρωματοπωλειο της γειτονιας σου και ζητησε ενα ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ striper για ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΑ χρωματα) η εμπειρια ειναι ενδιαφερουσα.

 

Θελει ομως πολυ χρονο,υπομονη & κοπο.

 

ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχη πρεπει να δειξεις στα θεματα ασφαλειας αν χρησιμοποιησεις νιτρο γιατι ειναι τοξικο & ευφλεκτο!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου