Προς το περιεχόμενο

Μπομπίνα σε ψηφιακή μορφή.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα.  :)

 

Έπεσε στα χέρια μου - μετα απο πολυ ψαξιμο -μια μπομπινα Ampex μισής ίντσας,16-κάναλι, η οποία έχει διάρκεια 30 λεπτα περίπου και περιέχει 3 τραγουδια, μιας Death/Doom μπάντας απο τη βόρεια Ελλάδα. Το συγκεκριμένο demo ηχογραφήθηκε στα Rover Studios στην Θεσσ/νίκη τον Δεκέμβριο του 1993!

 

Ψάχνω ένα studio ή έναν ιδιώτη εδω Αθήνα, να την μετατρέψει σε ψηφιακή μορφη καναλι και wav ή οτιδήποτε άλλο. Ο λόγος είναι συναισθηματικός και τίποτα άλλο.

 

Να πω επίσης οτι η μπομπίνα αυτη βρισκόνταν εδω και 10 χρόνια σε ένα συρτάρι καλα κλεισμένη, μακρια απο υγρασίες κ.α. και εκ πρωτης όψεως δείχνει μια χαρά.

 

Επίσης ειτε βρεθεί studio ή ιδιώτης, θα πλήρωθει κανονικα και όσα ζητήσει με την ώρα με το Track όπως γουστάρει, και φυσικά δεν υπάρχει βιασύνη, εφόσον βρεθει κάποιός η δουλεια μπορει να γίνει μετα το τέλος του καλοκαιριου.

 

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

υπαρχουν στουντιο με αναλογικο εξοπλισμο. απλα μισή ίντσα και 16 κανάλια, είναι πιο πολύ ερασιτεχνικό παρά επαγγελματικό φορμάτ... Συνήθως στα στουντιο εχουν 1 η 2 ιντσες. Τουλ. οτι εχω παρει χαμπαρι εγω. Ωστοσο στην Ελλάδα μπορει να βρεις κ κανα παλιο στουντιάκι που να εχει τετοιο μηχάνημα. Αλλιώς σίγουρα θα μπορείς να βρεις στο εξωτερικό κάποιον να σου κάνει τη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thedevilsworkshopstudio.com/tdwss/component/option,com_frontpage/Itemid,1/

 

 

αυτο το στουντιο εχει 16καναλο μισης ιντσας. Στειλε του ενα email να σου πει ποσο θα σε χρεώσει για να σου κάνει τη μετατροπή. Κανε και εδώ μετα μια ενημερωση να μαθουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλος ! Προσπάθησα να σου στείλω προχθές πμ, αλλά, έρχονταν πίσω. Στη θέσσ/νίκη ξέρεις κανένα ; Τα ρόβερ έχουνε κλείσε ε ;

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω οτι πουλήθηκε το στούντιο. Ο πρώην ιδιοκτήτης του εργάζεται στον Νάκα στο κατάστημα Χαριλάου στην οδό Νικ Πλαστήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επειδή κάποιοι το ζήτησαν, να πώ οτι τελικά βρήκα studio εδω στην Αθήνα και, απο Δευτέρα θα έχω απάντηση για το πώς θα γίνει και φυσικά πόσο θα στοιχίσει.  :)

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Παιδιά, μετά απο αρκετό καιρό ψάξίματος, μετά απο αρκετά ψέμματα απο Έλληνες, του στίλ, ναι ναι, ξέρω αυτον πάρε τηλέφωνο εδώ, όχι χάλασε το μηχάνημα μου κ.ο.κ, βρήκα ένα studio στο Λονδίνο που κάνει τέτοιες δουλειές.

 

Το studio είναι http://www.fxgroup.net/tape+formats και έχει τα πάντα απο format αναλογικά !

 

Η τιμή μαζί με το ΦΠΑ για μισή ίντσα 16 τρακ μπομπίνα είναι 111 λίρες.

 

Απλα είπα να ενημερώσω, για τα πρακτικά.  :)

 

Ευχαριστώ.

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου