Προς το περιεχόμενο

Mesa boogie Mark V-Σεναριο τρόμου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάνω που σκεφτόμουν να χτυπήσω ενα Μark V,μόλις είδα αυτό στο παρακάτω forum,πάγωσα. :o

http://forum.grailtone.com/viewtopic.php?f=33&t=38517

Μόνο και μόνο σκεπτόμενος ότι θα έχω δωσει 3 χιλιαρικα και θα βλέπω το πανελ του Mark V με σβησμένα τα γραμματα,ανατριχιάζω...

Δεν ξέρω αν αληθεύει,αλλά και φωτογραφία είδα ,και αρκετούς να το επιβεβαιώνουν διάβασα στο συγκεκριμένο forum.

Aν κάποιος ξέρει περισσότερες πληροφορίες για το θέμα,ας μας δώσει τα φώτα του...

Κρίμα που δεν υπάρχει ο Καιάδας σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω να ειναι διαδεμονενο προβλημα. Ετυχε στον συγκεκριμμενο ανθρωπο, δεν μπορω να σκεφτω πως δεν διασφαλισε μια εταιρια με τετοια εμπειρια κατι τοσο απλο οσο το χρωμα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν διαβασεις το συγκεκριμενο forum, αναφερουν και αλλοι το πρόβλημα και μαλιστα η εταιρια ήδη αντικαθιστα προσοψεις...

 

 

 

Κρίμα που δεν υπάρχει ο Καιάδας σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα παρτον εσυ και αν φυγουν τα γραμματα μου τον πουλας,100 ευρω δινω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 100 δεν παιρνεις ούτε το καλώδιο :)

 

Θα σου λεγα όμως αν τον είχες αγοράσει τωρα ,που θα είχε πάει η καρδούλα σου ,βλέποντας τον με σβησμενα τα γράμματα.Εκτος και αν θεωρεις οτι για 3000 € ενισχυτη

αυτό ειναι φυσιολογικό...

Κρίμα που δεν υπάρχει ο Καιάδας σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα προσωπικα δεν με χαλανε τετοιες λεπτομερειες..αν παιζει το μηχανησμα ..... ;D

 

για να σοβαρευτουμε κι ολας μη πολυπαιρνεις στα σοβαρα οτι λαλακια διαβαζεις στο νετ,σιγα μην αλλαξε τη διαδικασια η εταιρεια για το silk screening μονο για τον BOOGIE MARK 5 & την εκανε χειροτερη,οπως ειναι "γραμμενοι" ολοι οι BOOGIE ειναι και αυτος...απλα θα πηγε το βαρεμενο με κανα μπουκαλι ασετον να καθαρισει το πανελ.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτό μπορεί να συμβεί και στις "καλύτερες οικογένειες".

Αποκλείουμε το ενδεχόμενο να χτυπήθηκε, να γδάρθηκε, να παρέμεινε σε υψηλή θερμοκρασία για αρκετή ώρα ή να χρησιμοποίησε ο χρήστης υλικό καθαρισμού με μεγάλη περιεκτικότητα σε αλκοόλ, βενζίνη, ασετόν κλπ.

Το πρόβλημα μπορεί να είναι στην ποιότητα υλικού της μεταξοτυπίας (χρώμα) ή στο ψήσιμό της (σχετικά παλιά τεχνική αποτυπώματος, ειδικά σε μεταλικά μέρη μουσικών οργάνων).

Εξαρτάται πάντα από την τεχνική που χρησιμοποιεί ο κατασκευαστής για την αποτύπωση των ενδείξεων στο πάνελ.

Όμως, όπως και να έχει, οι κατασκευαστές οφείλουν να αλλάζουν τα συγκεκριμένα μέρη που παρουσιάζουν τέτοια προβλήματα, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση, αφού πρόκειται για καθαρά εργοστασιακό πρόβλημα - σφάλμα (αστοχία υλικού μεταξοτυπίας).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο ειναι σιγουρο,και να υπαρχει το προβλημα η Boogie εχει τοσο καλο customer service που αμεσως θα στειλει νεο faceplate ...ακομα και στην...Αγκολα.... :)

 

απλα γελαω λιγο με το "Σεναριο τρόμου",αν ηταν ετσι τα σεναρια τρομου θα την ειχαμε κατσει τη βαρκα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

απλα γελαω λιγο με το "Σεναριο τρόμου",αν ηταν ετσι τα σεναρια τρομου θα την ειχαμε κατσει τη βαρκα.... ;D

 

Ακριβώς έτσι. Ειδικά ένα τέτοιο brand name (Messa Boogie).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως προσωπικά, δεν με εκπλήσει καθόλου να υπάρχει ελαττωματικό τύπωμα τoυ Mark V...

 

Και επειδή φίλε Superfunk  είμαι γύρω στα 20 χρόνια στο εμποριο ,πολλές φορές έχουμε αντιμετωπισει μεγάλες ''πατάτες'' από κολοσσούς όπως Sony,Phillips,Electrolux,Aeg και πολλους αλλους...

 

Η πρώτη αντίδραση προς τους καταναλωτές (δεν βγάζω την ουρά μου απ'εξω)είναι όπως και η δική σου.Παπαριά έκανε ο καταναλωτης.(φαντάσου να είσαι ο καταναλωτής... >:()

Οταν αντιληφθούμε ότι το κακο γενικεύεται ,πάλι δεν το παραδεχόμαστε επίσημα,αφού και η αντιπροσωπεία κάνει την πάπια,και μόνο μετά από πολλές πιέσεις ,μέχρι και mail στην μαμα εταιρία,η αντιπ/πια δινει λύση.(καταναλωτής και πωλητής στα προθυρα νευρικής κρισης)

 

Στο εξωτερικό βέβαια υπάρχει υποστήριξη και άψογο after sale customer support αλλά  μην ξεχνάς ότι ζούμε στην Μπανανία=Ελλάδα.

 

Δεν έχω τιποτα με την εδω αντιπροσωπεία της Μesa,αλλά επειδή είμαι στο χώρο  , αμα συμβεί το πρόβλημα και ιδίως κατασκευαστικό,όλοι κάνουν τον κινέζο .Μακαρι η εδώ αντιπροσωπεία να ειναι η εξαιρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

 

 

 

 

Κρίμα που δεν υπάρχει ο Καιάδας σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου