Προς το περιεχόμενο

Bc rich mockingbird


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία ψάχνοντας μια φθηνή σχετικά, αλλά καλή λύση, για μια μέταλ - ροκ κιθάρα έπεσα πάνω στην mockingbird st σειρά της bc rich. Πρόκειται πάνω κάτω για ένα μοντέλο κοντά στα πρότυπα της αντίστοιχης του slash. Specs και λοιπά μπορείτε να βρείτε στο site της bc rich ή στον τομαν όπου και πωλείται.

Αυτό που με χάλασε ήταν οι μαγνήτες καθώς σίγουρα θα προτιμούσα duncan. Όμως αναρωτήθηκα εαν λόγω των πολλών knobs που έχει το όργανο, είναι εύκολο να αντικατασταθούν.

Πάνω λοιπόν που ψάχνω, βρίσκω οτι στην 2009 σειρά της, η εταιρία επαναφέρει το mockingbird sl μοντέλο που είναι στην ουσία το μοντέλο του slash, με duncan και ένα αισθητικό κριτήριο που με χαλούσε αλλα εδώ διορθώνεται: το παλιό λόγκο με το "R".

Ρωτώ λοιπόν, έχετε παίξει με την st και τη γνώμη έχετε; που μπορώ να την βρώ στη σαλονίκη, μπορούν να αλλαχθούν οι μαγνήτες εύκολα;

Έχουμε ιδέα εαν πωλείται η sl και πότε θα κυκλοφορήσει και πόσο θα κοστίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παιδια που εχω μιλησει απο το BCR Forum παλαιοτερα εχω καταλαβει οτι προκειται για πολυ καλη κατασκευη.

Επισης ολοι μα ολοι ηταν ενθουσιασμενοι με τους στοκ Rockfield,κανεις δεν μπηκε στην διαδικασια αλλαγης τους καθως ταιριαζουν πολυ με το οργανο.Γκαζιαρηδες κ Τσιριχτουληδες που ελεγε καποτε μια ψυχη.

Ακομα το περιφημο Οριτζιναλ Floyd Rose παροτι ειναι το φθηνοτερο ποιοτικα Κορεατικο φαινεται αρκετα καλο κ θα κρατησει χρονια.

 

Ωραια κιθαρα,μου αρεσει αρκετα,αν κ σαν BCR fan θα κοιταζα κ λιγο στον Neal Moser,εχει σπουδαια "παρομοια" οργανα. :)

 

ΥΓ Δεν θα εβαζα ποτε μου Αlnico II Duncan σε αυτο το οργανο..πολυ "λιγοι.."

ΥΓ Επισης δεν μπορω να σου πω πως κ απο που θα την αγοραζα εγω γιατι μοιραζουν κιτρινες κατι "καλοπαιδα"  :)

 

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν ρωτάω που θα την έπαιρνες εσύ συγκεκριμένα, ρωτάω αν υπάρχει μαγαζί στη σαλονίκη που μπορεί να την έχει ωστε να την δοκιμάσω.

Ευχαριστώ για την απάντηση, αρκετά κατατοπιστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλτατε συνηθως αυτες που εχουν το R ειναι οι αμερικανες και στοιχιζουν αρκετα λεφτα. η συγκεκριμενη εκτος απο αμερικανα ειναι και χιεροποιητη οποτε μαλλον θα στοιχιζει αρκετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Rockfield είναι πολύ καλοί μαγνήτες άκουσέ τους πρώτα καλά και αν δεν σου κάνουν τότε αλλάζεις (φυσικά όλα γίνονται).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου