Προς το περιεχόμενο

Ποιος γνωριζει τι χρειαζεται να ανοιξει κανεις μουσικο εργαστηρι


musurgio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SOS !! Ποιος γνωριζει τι χρειαζεται να ανοιξει κανεις μουσικο εργαστηρι ΟΧΙ Ωδειο ουτε μουσικη σχολη ??

Τι διαφορα εχουν ?

Για την εφορια τι κοβεις ?

Χρειαζεται αδεια ?

Ο σκοπος ειναι η εκμαθηση μουσικων οργανων χωρις παροχη πτυχιου !

Δημητρης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδεια χρειάζεται σίγουρα μιάς και όπως και'νάχει δεν παύει να είναι επιχείρηση.Θα πας μιά βόλτα απο την εφορία και θα στα πουν αναλυτικά.Το άλλο για το οποίο ειμαι σίγουρος είναι ότι μιάς και δεν θα χορηγείς αναγνωρισμένα διπλώματα δεν υποχρεούσαι να έχεις καλλιτεχνικό διευθυντή (κάτοχο πτυχίου Σύνθεσης δηλαδή) όπως υποχρεούνται τα ωδεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 12 χρόνια αργότερα...

Μετά από 13 χρόνια είδα την απορία σου musurgio. Τι έγινε τελικά τα κατάφερες; Θέλω και εγώ να κάνω ένα μουσικό εργαστήρι. Έχω τον χώρο, εφοριακα μου είπε ο λογιστής δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά δεν μπορώ να βρω άκρη στο αν χρειάζεται άδεια. Φοβάμαι πως θα με κυνηγήσει το ωδείο της περιοχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλως ήρθες @Kornilia, αν και το μέλος που άνοιξε το θέμα έχει καιρό να δημοσιεύσει, θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε τι συμβαίνει στο θέμα αυτό αν ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει. Βέβαια, υπάρχει απάντηση αλλά καλό είναι να διασταυρωθεί.

 

1 hour ago, Kornilia said:

Φοβάμαι πως θα με κυνηγήσει το ωδείο της περιοχής.

Μόνο ανταγωνιστικά πιστεύω θα το έκανε, όπως θα συνέβαινε και για κάθε άλλη ιδιότητα βέβαια.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Ποιος γνωριζει τι χρειαζεται να ανοιξει κανεις μουσικο εργαστηρι

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου