Προς το περιεχόμενο

ΒΙΒΛΙΑ DRUMS


stathopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΑΙΡΕΤΑΙ... :) ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΒΙΒΛΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Κ ΜΗ, ΓΙΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗ DRUMS ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ...  :) ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ??? ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ;)? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ , ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ  ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ;) ;) Κ ΜΙΑ ΤΕΛΑΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ... ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ ΣΕΤΑΚΙ ΓΙΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑ, ΕΝΑ BASIX DYNAMIC- ΑΓΝΩΣΤΗ ΜΑΡΚΑ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΕΝΑ ΚΑΛΟ... ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ Κ ΕΓΩ ΚΑΘΟΤΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΙΣΩ ??? ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΩ ΜΙΑ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ :P ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ DRUMS ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΑΡΟΜΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ , ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ  ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ;) ;) Κ ΜΙΑ ΤΕΛΑΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ... ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ ΣΕΤΑΚΙ ΓΙΑ ΞΕΚΙΝΗΜΑ, ΕΝΑ BASIX DYNAMIC- ΑΓΝΩΣΤΗ ΜΑΡΚΑ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΩ Κ ΕΝΑ ΚΑΛΟ... ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ Κ ΕΓΩ ΚΑΘΟΤΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΙΣΩ ??? ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΩ ΜΙΑ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ :P ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ DRUMS ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΑΡΟΜΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ;)

 

Αμα φωναζεις δε σου λεμε

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλό θα ήταν να μην γράφεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

Τώρα για αυτό που ρώτας (την συναρμολόγηση ντε) ίσως κάποια φωτογραφία όπως αυτή να σε βοηθήσει να βρεις άκρη. Ε και αν κάνεις κάποιο λάθος, με τον καιρό θα το καταλάβεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δικιο με τα κεφαλαια, δεν το σκεφτηκα καθολου :( οσο για την φωτογραφια, εχει μια αλλα πολλες βιδες και παξιμαδια χαχαχαχαχα!!!! και θεωρω απαραδεχτο για οποιαδηποτε εταιρια να μην εχει εστω ενερνετο ιντα φυλλαδιακι μανιουαλ... και ψαχνω στο ιντερνετ κατι στυλ βημα προς βημα και δεν βρισκω, εστω κ αλλης μαρκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάση της εικόνας που ανέβασε ο sentientno6 βαλε τη λογική και τη φαντασία σου να δουλέψουν στο πως θα συνδυάσεις τα διάφορα κομμάτια που σου δίνονται ώστε να στήσεις όπως όπως το σετ και μετα αμα το χεις μπροστά σου θα μπορέσεις να δείς τι ενδεχομένως δεν έχεις βάλει σωστά. Ψάξε και τα άρθρα για το κούρδισμα κ δες κανα βιντεάκι στο youtube να τα κουρδίσεις κάπως και σιγά σιγά θα τα βρείς ολα! Όλοι έτσι ξεκινίσαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες, το παλευω!!! εχω φτιαξει το πιο πολυ, μου εχουν μεινει κανα δυο κομματια, που θα παει θα τα βρω και αυτα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βαζω 3 λινκς τυχαια που βρηκα μηπω και σε βοηθησουν δεν το εψαξα και πολυ το θεμα απλα υπαρχουν διαφορα βιντεακαι στο youtube.Χρησιμοποιησε την την φραση "set up a drum kit" για παραδειγμα.Οσο για τα βιβλια φιλικη συμβουλη εαν προσπαθησεις να μαθεις μονος σου θα γινεις ενα ακομα τσαπατσουλης Drummer θα ηταν προτιμοτερο να βρεις εναν δασκαλο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=el34tk-szAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου