Προς το περιεχόμενο

Fender strat standard Mexico - Τι μαγνήτες να βάλω;


Ritchie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια Road Worn 60s...και ελεγα και εγω να της σκασω πανω ενα little 59 και ενα jb junior...ειναι κλασικοοοοτατος συνδιασμος για στρατ...

 

+1 για seymour μαγνητες για στρατ κι8αρες..οι dimarzio πιστευω ειναι πολυ λαμπροι σαν μαγνητες...waayyy too bright...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας.

Ερώτηση: Δεν υπάρχει τρόπος ώστε να ακυρωθεί μία original επιλογή του πενταθέσιου και να ρυθμιστεί η θέση αυτή ώστε όταν επιλεγεί να λειτουργεί ο neck με τον bridge (όπως του Blackmore) ταυτόχρονα;

Ετσι πιθανολογώ ότι θα τα έχουμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να κανω? ;D

 

Αφου σχεδον ολοι τις ξερουν...οι περισοτεροι τις βριζουν απο μεσα τους...

 

Και απέξω τους... ;-)

Έχεις απόλυτο δίκιο. Υπάρχουν πολλοί που θα σου την πέσουν εδώ μέσα, χωρίς πραγματικό λόγο, για το ρέλικ επειδή απλώς δεν είναι του γούστου τους. Υπάρχουν όμως και άλλοι όπως εγώ που ενδιαφέρονται πραγματικά. Κάνε έναν κόπο ρε Alexi...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Δεν υπάρχει τρόπος ώστε να ακυρωθεί μία original επιλογή του πενταθέσιου και να ρυθμιστεί η θέση αυτή ώστε όταν επιλεγεί να λειτουργεί ο neck με τον bridge (όπως του Blackmore) ταυτόχρονα;

Ετσι πιθανολογώ ότι θα τα έχουμε όλα.

 

Αυτό θα μπορούσε να γίνει αλλά εφόσον σε ενδιαφέρει ειδικά ο Blackmore, δεν πρέπει να σε απασχολεί η ενδιάμεση θέση γιατί δεν την χρησιμοποιεί ποτέ!! (τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν τον έχω δει, παίζει μόνο με neck ή bridge).

 

Το κλασικό strat wiring είναι πιστεύω πολύ χρηστικότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackstrat μάλλον έχεις δίκιο τελικά.Αποφάσισα να βάλω 3 SSL-4 και τέλος.

Αν μόνο ξέρει κανείς την διαφορά των SSL-4 και SSL-4T άς μου το εξηγήσει για να μήν πέσω σε καμμιά κακή επιλογή.

Συμφωνείτε με την απόφασή μου παιδιά για τους SSL-4 ; Πιστεύετε ότι θα καταφέρω να έχω τον μελωδικό ήχο του Blackmore όταν παίζει μπαλάντες με την strat);

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας να μου απαντάτε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου