Προς το περιεχόμενο

Η νέα μου TOKAI LS10S Gold Top


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γιατί το θεωρείς μειονέκτημα? Και μάλιστα τεράστιο?

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ.

Εγώ το μόνο "πρόβλημα" που βρίσκω στο να είναι τα τάστα βαλμένα πάνω από το binding είναι καθαρά αισθητικό.

Σε αίσθηση (για μένα) δε διαφέρει.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το θεωρείς μειονέκτημα? Και μάλιστα τεράστιο?

 

το θεωρώ μειονέκτημα γιατί κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί το όργανο αλλαγή τάστων και θα σου κοστίσει παραπάνω λεφτά

επίσης μπορεί να ξεφτίσει/χαλάσει απο κάποια ατυχή ατσούμπαλη κίνηση πχ κατά το καθάρισμα της μπίχλας που μαζεύεται μετα απο καιρο μεταξύ των τάστων

και επίσης το θεωρώ μειονέκτημα επειδή δε θεωρώ αισθητικό πρόβλημα το να μην έχει ;D

 

στην τελική μιλάμε για μια φλουδίτσα πλαστικο που καλύπτει ή δε καλύπτει το τελευταίο 1/2 mm στις άκρες των τάστων..

είναι κάτι που μόνο να χαλάσει και να σου κοστίσει μπορεί και αισθητικά δε μου κάνει κάτι.

 

αυτή είναι η άποψή μου, φυσικά αν κάποιος θεωρεί το bind αυτό πολύ μεγαλύτερης αισθητικής αξίας, το βρίσκω λογικό να μην τον νοιάζουν τα μειονεκτήματα που ενοχλούν εμένα. ;D

 

όπως και νάχει καλόπαιχτη elavd! (ακόμα δεν το είπα ο αγενής :-[)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφη. Τελεια. :o :o :o :o :o :o :o  Να και μια les paul που εχει λογο υπαρξης. Α, αν ανεβασεις κλιπακια οχι μονο καθαρα, βαλε και λιγο οd, εκει ειναι η γλυκα των P90.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια! Σαν μεγάλος οπαδός των Social Distortion, μια Goldtop με P90s κι έξτρα κομφόρ όπως long tenon κλπ. την έχω άχτι εδώ και πολλάαααα χρόνια, αλλά το πλήρωμα του χρόνου δεν έχει έρθει ακόμη... θα περιοριστώ στο οφθαλμόλουτρο αν βγάλεις κι άλλες σέξι φωτό!  :-[ :)

 

μαζι σου!(προσθετω κ τον Bloomfield)

 

Μεγειά και καλόπαιχτη!Αυτό εγω θα το θεωρούσα προσόν και όχι μειονέκτημα. Οταν θα'ρθει η ώρα για τάστα, θα δεις ότι το binding θα παραμείνει ανέπαφο! Ενώ στις Gibson...

 

αμα ο μαστορας ειναι για τα πορτοκαλια.....

υπαρχει ιδικο εραγαλιο για να κοβεις τα ταστα για ταστιερες με binding

 

Eπειδη αργει ο bluezlick....καλοπαίξιμη και να σου ζησει!

 

 

ετσι ετσι!

πανεμορφη αλλα εγω επειδη ειμαι ρετρολαγνος θα προτιμουσα να ηταν ετσι

 

1952%20gold%20top%20front.jpg

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει τ΄αμάξι Ηλία??? έγινε GoldTop??? ή μπας και πήρες προίκα???

Ρε συ μας πήρες την πιό όμορφη Βολιώτισσα, σου δώσαμε και προίκα???

Φτού την γκαντεμιά μου.... η δική μου δεν μ΄αφήνει να πουλήσω κανένα στρεμματάκι, κανένα οικόπεδο να πάρω..... καμμιά κιθάρα της προκοπής.

Βy the way και η δική μου TELE με P90 καλά παίζει.... αλλά αυτή είναι πιό αντρική κιθάρα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου