Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ESP HORIZON FR II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά σας καλημερίζω όλους.

 

Λογο του οτι μενω Πατρα και απο εδω δεν βγαζω ακρη θα ηθελα να με ενημερωσει αν ξερει καποιος φιλος σε ποια σημεια στην Αθηνα θα μπορεσω να βρω esp horizon fr ii αλλα να εχει stock.Να μην κανω τζαμπα το ταξιδι δηλαδη.

Θελω να τις δω λιγο απο κοντα για να εχω αποψη ετσι ωστε μετα να δω απο που συμφερει να ατην αγορασω.Χρωμα δεν εχω κατασταλαξει ακομα.Ειμαι παντως πιο κοντα στο see thru black cherry

Αν ξερει καποιος και καμια τιμη θα ηταν καλο για συγκριση με εξωτερικο.

Γνωμες γενικα για το οργανο δεν ρωταω μιας και κατα καιρους εδω μεσα αλλα και αλλου εχω διαβασει τα καλυτερα.

 

θα με βοηθησετε πολυ.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα...

 

είχα δει μέσα στο καλοκαιρί τη κιθαρα σε μαγαζί επί της ακαδημίας...στα αριστερά όπως κατεβαίνεις προς ομονοια αλλά δε θυμάμαι το ονομα του...είναι αυτό που είναι δίπλα εκεί που ήταν το ροκ σίτυ...

 

αν θυμάμαι καλά η τιμή που έγραφε το καρτελακι επάνω ήταν 2200 ή 2300....πολύ ακριβά δηλ σε σχέση με τομαν....εκτός αν ο τύπος έκανε κάποια έκπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το ΙΙ που λες με προβληματίζει...

 

πριν 1.5 χρονο ήμουν ανάμεσα στην horizon neck through και μια schecter c1 classic οπότε έψαχνα να βρώ κάπου να έχει την esp.

 

τελικά ακόμα και ο κύριος αντιπρόσωπος της αθηνας(αυτός που συνεργάζεται με την αντιπροσωπεία στη θεσσαλονίκη, το λιολιο δηλαδη) δεν είχε καμια horizon στο μαγαζι του.

 

τελικά βρήκα να έχει μια horizon FR στη βιτρίνα το ART MUSIC στην ακαδημίας (το τηλ το βρίσκεις αν το βαλεις στο google) την οποία περνώντας είδα σίγουρα οτι είχε μέχρι και πριν 2-3 βδομαδες. το θέμα είναι οτι όταν την είχα παίξει πριν τόσο καιρό, ήταν τόσο κακοσεταρισμένη και το μπράτσο ήταν σα τόξο, και ξεκουρδιστη επίσης (αντε τωρα να κουρδίσεις FR tremolo) που δε ξέρω αν αξίζει να έρθεις για κάτι τέτοιο ούτως ή αλλως.

 

στη θέση σου θα άρπαζα τα τηλ των αντιπροσώπων (υπάρχουν στο site της esp) και θα ρωτούσα: με ποιους συνεργάζεστε στην αθήνα? δωστε μου τα τηλ γιατί θελω αυτό κ αυτό.

 

πάντως έχω την εντυπωση πως το μοντέλο που είχα παίξει ήταν το Ι γιατί δε θυμάμαι να υπήρχε ΙΙ τότε. φαντάζομαι σχεδόν ιδια θα είναι όμως

 

η εντυπωση που μου είχε αφήσει σα κιθάρα (γιατί παικτικά δε μπορούσα να κρίνω τόσο σκατα κατάσταση που ήταν) είναι οτι έχει πάρα πολύ λεπτό σώμα, ειδικά όπως το κοιτάς από πάνω. στο χέρι δε φαίνεται τόσο στιβαρή όσο στις φωτογραφίες.

 

θα γίνω γραφικός αλλά στο τέλος διάλεξα την schecter c1 classic (εγώ ήθελα κιθάρα χωρις τρεμ) και είμαι ετυχισμένος μαζί της τώρα. ;D ;D ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου