Προς το περιεχόμενο

Clips που ξέθαψα!!!


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα Σε Όλους!

 

Με την ευκαιρία αναβάθμισης του DAW, τακτοποιούσα κάτι φακέλους και έπεσα πάνω σε κάτι παλιά (και μερικά μισοτελειωμένα) κλιπς, που είχα κάνει με την "ηρωϊκή" Terratec Phase 22 PCI.

Μόλις βρω χρόνο και είναι όλα έτοιμα και εγκατεστημένα, θα τα "μπαλώσω" όπου χρειάζεται.

Γνώμες και συμβουλές, καλές ή κακές, δεκτές.

Labores_Solis_Demo.mp3

NEW_NOA.mp3

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα να αναφέρω οτι τα Labores Solis, New Noa και On The Way To New Home, είναι κομμάτια απο το 2ο μέρος ενός project (The Cosmology Project Pt2),που είχα ξεκινήσει πριν απο 4 χρόνια.

Δεν είχα τύχη με καμία εταιρία, καθός όλοι μου έλεγαν, "Καλά μας τα λές, αλλά ποιός θα το αγοράσει" ;D ;D ;D

 

Χε%^*(κα, ας μην το πάρει κανείς. Γι'αυτό και εγώ το μοιράζομαι μαζί σας.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monsieur William, τα 3 κομμάτια που λες ότι είναι από το συγκεκριμένο πρότζεκτ είναι με τη σειρά που τα παραθέτεις εδώ? Δηλ. πρώτα είναι το Labores Solis μετά το New Noa και μετά το On The Way To New Home?

 

Δύσκολα να τα παρακολουθήσει κανείς πάντως... :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσαν, γενικα μ 'αρεσει το ξεθαμα κλιπακιών ;D

Mου ακουγονται σαν ιδεες που προέκυψαν απο ψαξιμο μιας πεταλιερας ή ενος προγραμματος, αλλα εχουν ενδιαφεροντα στοιχεια και νομιζω τους αξιζει να ασχοληθεις παλι μαζι τους.

Προτιμησα το 1ο απο τα υπολοιπα αλλα η εισαγωγή του υποσχεται πολλα περισσοτερα από οσα δινει τελικα.

Υποθετω οτι ειναι απο τα κομματια που θελουν μπαντα για να ολοκληρωθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monsieur William, τα 3 κομμάτια που λες ότι είναι από το συγκεκριμένο πρότζεκτ είναι με τη σειρά που τα παραθέτεις εδώ? Δηλ. πρώτα είναι το Labores Solis μετά το New Noa και μετά το On The Way To New Home?

 

Δύσκολα να τα παρακολουθήσει κανείς πάντως... :-[

Το New Noa είναι 1ο, το Labores Solis είναι 3ο και το On the Way To New Home είναι 5ο.

Το Natura, είναι απο το προηγούμενο, "The Cosmology Project Pt1".

Τι εννοείς, δύσκολο να το παρακολουθήσει κάποιός? Μουσικά?

Μ'αρεσαν, γενικα μ 'αρεσει το ξεθαμα κλιπακιών ;D

Mου ακουγονται σαν ιδεες που προέκυψαν απο ψαξιμο μιας πεταλιερας ή ενος προγραμματος, αλλα εχουν ενδιαφεροντα στοιχεια και νομιζω τους αξιζει να ασχοληθεις παλι μαζι τους.

Προτιμησα το 1ο απο τα υπολοιπα αλλα η εισαγωγή του υποσχεται πολλα περισσοτερα από οσα δινει τελικα.

Υποθετω οτι ειναι απο τα κομματια που θελουν μπαντα για να ολοκληρωθουν.

Το ψάξιμο της πεταλιέρας να υποθέσω οτι πήγαινε για την εισαγωγή με το 810ms Delay?

Αυτός είναι ένας ήχος που χρησημοποιώ πολύ συχνά, ακόμα και σήμερα, στα Live και όχι μόνο σε εισαγωγές. Έχω άλλο ένα Delay στα 360ms, αλλά είναι για πιο γρήγορα παιξίματα.

Η αλήθεια είναι οτι όταν τα είχα γράψει, δεν είχα και πολλά στη διάθεσή μου απο VSTi, πέραν απο το Edirol Orchestra και ένα "φρίγουερ" Kontakt απο το Αγγλικό περιοδικό Computer Music.

Τώρα έχω αποκτήσει το Garritan personal orchestra 4 με μόνο 149$, είναι αρκετά καλό σε σχέση με το edirol και το βρήκα φθηνό.

Ήθελα επίσης να δοκιμάσω το Gigastudio της tascam, αλλά ένα demo που βρήκα δεν δούλευε καθόλου στο PC μου. (Win Vista Ultimate x64)

Τώρα που ξέρετε στο περίπου τη μου αρέσει να γράφω, μπορείτε να μου προτείνετε άλλα VSTi για ορχήστρα σε "μπατζετ" παρόμοιο με το Garritan?

Το βιολί, τα full strings και το πιάνο είναι αυτά που χρησημοποιώ πιο πολύ.

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου