Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για DAW και EZdrummer


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω το ezdrummer το οποίο υποτίθεται ότι με drag n drop παίρνει τα Midi και τα βάζει σε οποιοδήποτε daw... Εγώ μάλλον είμαι ηλίθιος γιατί δεν μπορώ να το καταφέρω... Στο cool edit pro με drag δεν κάνει τίποτα, με insert midi file βγάζει ήχο πιάνου. Στο fruit loop φέρνει το midi σε ένα track και από κει και πέρα δεν ακούγεται τίποτα απολύτως. Στο reaper φέρνει το Midi στο Piano roll αλλά δεν ακούγεται πάλι τίποτα... Τι να κάνω? Το cubase και το Nuendo για κάποιον μαλ@κισμένο λόγο δεν εγκαθίστανται στο Pc μου με τίποτα... Κανένα άλλο δοκιμασμένο DAW έστω για να περνάω τα midi του ezdrummer υπάρχει???

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα με βαση τις πιθανοτητες και μονο , αποκλειεται να φταινε ολα αυτα τα προγραμματα..

Για να ακουσεις ηχο σε οποιδηποτε vsti πρεπει να φτιαξεις ενα midi καναλι και στην εξοδο του συγκεκριμενου καναλιου να ορισεις το συγκεκριμενο vsti...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου