Προς το περιεχόμενο

Προεγκατησμένο Logic με την αγορά καινούργιου Mac;


Jacob Z

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά την αγορά καινούργιου Mac υπάρχει δυνατότητα αγορά Logic το οποίο θα είναι προεγκατησμένο σε πολύ καλή τιμή.Θα ήθελα να ρωτήσω αυτό το Logic θα είναι full edition ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την αγορά καινούργιου Mac υπάρχει δυνατότητα αγορά Logic το οποίο θα είναι προεγκατησμένο σε πολύ καλή τιμή.Θα ήθελα να ρωτήσω αυτό το Logic θα είναι full edition ?

T ι εννοείς ακριβώς? Η τιμή του Logic  είναι μία ανάλογα το πακέτο. Εάν έχεις πληρώσει full edition, θα είναι full edition

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν παραγγέλνεις ένα καινούργιο iMac (που κοιτάω εγώ τώρα) και διαλέγεις τα χαρακτηρηστικά,σου έχει και κάποιες επιλογές για το αν θες να έχει προεγκατεστημένα κάποια προγράμματα.Εκεί σου έχει και το Logic,αλλά το έχει σε χαμηλότερη τιμή απ'ότι αν αγοράσεις σκέτο το Logic γενικά.Ρωτάω εγώ τώρα είναι full αυτό το Logic ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το κοιτάς? To Logic δεν περιεχεται στο βασικό setup ενός καινούργιου Mac. Αγοραζεται ξεχωριστά με τιμή 200 ευρώ το Express και 500 το full.  Ποιος σου πουλάει mac με το Logic προεγκατεστημενο και με «χαμηλότερη» τιμή? Ψιλοκομπινα μου μυρίζει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το επίσημο store της Apple λέω φίλε.Δεν το έχει προεγκατεστημένο,απλά διαλέγεις αν θες να το έχει η όχι και φυσικά το πληρώνεις.Αλλά αν είναι η full έκδοση και την δίνει στα 199$ είναι πολύ καλά.Λέω μήπως κάνει αυτήν την έκπτωση η Apple επειδή πέρνεις καινούργιο iMac...!Πιστεύω ότι δεν δίνει την full έκδοση πάντως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εμένα μου φαίνεται πολύ μεγάλη έκπτωση να δίνουν για 199 Euro το full πακέτο.

Γιατί δεν στέλνεις ένα email στην εταιρεία να ενημερωθείς και μετα να πεις και σ' εμάς τι ισχύει?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Jacob Z, δεν κατάλαβα πού ακριβώς είναι η απορία σου μιας και το site είναι πολύ ξεκάθαρο σε αυτά που αναφέρονται.

 

Το πρόγραμμα που μπορεί να σου προεγκαταστήσει η Apple είναι το Logic Express 9. Το οποίο φυσικά δεν είναι το full version του Logic (γνωστό και ως Logic Studio 9) αλλά μια περικομμένη έκδοση με λιγότερες δυνατότητες.

 

Μάλιστα η τιμή που αναφέρεται για προεγκατάσταση δεν έχει καμία διαφορά από τη retail τιμή που έχει το πρόγραμμα στην αγορά οπότε δεν κερδίζεις και τίποτα πέραν του ότι θα πάρεις ένα iMac που θα έχει κατευθείαν στημένο το πρόγραμμα και δεν θα χρειαστεί να φας καμιά ωρίτσα για να το περάσεις εσύ.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το επίσημο store της Apple λέω φίλε.Δεν το έχει προεγκατεστημένο,απλά διαλέγεις αν θες να το έχει η όχι και φυσικά το πληρώνεις.Αλλά αν είναι η full έκδοση και την δίνει στα 199$ είναι πολύ καλά.

Πες μας ότι κοιτάς το ξένο με τα $$$$$. Μόλις βάλεις παραγελλία θα σε παραπέμψουν στον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα (που στη συγκεκριμένη στιγμή είναι η Infoquest που ακόμα δεν ξέρει που πάνε τα 4 από MAc) θα σου μετατρέψουν αυτόματα τα δολάρια σε ευρώ (με αντιστοιχία 1-1 γιατί έτσι τους αρέσει), και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι.

Με 199$ πέρνεις το Logic Express...η Apple δεν κάνει δώρα.

 

Με πρόλαβε ο Alchemist...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μετά κατάλαβα ότι το Logic Express δεν είναι το ίδιο με το Logic Studio που είναι το full.Από αμερική θα μου το φέρουν και θα πληρώσω με την σωστή αναλογία :) Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου