Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για laptop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας. Πήρα πρόσφατα laptop και διαπίστωσα οτι είναι ικανότατο μηχάνημα για να γράφω μουσικές ιδέες και σκελετούς κομματιών. Πολύ ωραία...

 

Τώρα χρειάζομαι μικρά, ελαφριά και άνετα ακουστικά... γύρω στα 50 ευρώ μέσο όρο. Θα βολευόμουν με φθηνά ακουστικά ψείρες, αλλά δεν προσφέρουν καλή μόνωση απο εξωτερικό θόρυβο. Θα προτιμούσα κάτι με μεγαλύτερο λόγο σήματος προς (εξωτερικό) θόρυβο... Δε με νοιάζει να είναι εξαιρετικά ακριβή στον ήχο, δεν θέλω όμως να είναι υπερβολικά (π.χ. μπάσα/πρίμα). Δεν θέλω να είναι βαριά, σφιχτά, ή τεράστια... να πιάνουν λίγο χώρο και να μεταφέρονται εύκολα μαζί με το laptop.

 

Αν έχετε να μου προτείνετε μοντέλα που υπάρχουν σε κάποιο ελληνικό online shop, θα με εξυπηρετούσε ιδιαίτερα.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα ακουστικά παίζει τεράστιο ρόλο η αίσθηση στο κεφάλι και τα αυτιά, πρέπει να πας να δοκιμάσεις ο ίδιος να δεις πώς σου κάθονται... από φίρμες προτείνω sennheiser και από φθηνώτερα τα koss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα στο e-shop τα Creative HQ 80 ειναι πολυ καλα βολικα και δεν εχουν ουτε υπερβολικα μπασσα ουτε υπερβολικα πριμα...βγαζουν μια χαρα καθαρο ακριβες ηχο....

στα συστηνω ανεπιφυλακτα....τα ειχα για αυτο

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500728

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπάτζετ είναι πολύ μικρό για οποιαδήποτε αξιόπιστη λύση με τις ειδικές απαιτήσεις που γράφεις. Mε 30-40 ευρώ παραπάνω θα βρεις τα AKG K-121. Πήγαινε στο ψαχτήρι για αυτά (βάλε και την keyword "ακουστικά").

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Πόσο να αυξήσω το budget μου για να πάω σε καλύτερες λύσεις; Έχω ήδη πιο ακριβά ακουστικά για χρήση στο studio (akg k140; δεν θυμάμαι ακριβώς)...

 

Κάποια ακουστικά για DJ της AKG έχουν τραβήξει την προσοχή μου... κάθονται πάνω στο αυτί, δεν το καλύπτουν όλο, φαίνονται μικρά και διπλώνουν για μεταφορά. Διάβασα όμως οτι είναι σφιχτά στο κεφάλι, που δεν το θέλω.

 

Ύστερα απο ψείρες... υπάρχουν και ακριβά αλλά δεν έχω εμπειρία και αν αξίζει καν η επένδυση.

 

Η φορητότητα και το μέγεθος/βάρος πάντως παραμένουν σημαντικοί παράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου