Προς το περιεχόμενο

Mια κυρία 33 ετών..(gibson LP deluxe)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κούκλα, παιχταράς, ημί-ανάπαυση ;D

 

καρα-οφτοπικ : πριν 12 χρονια ειχα δει εναν κιθαριστα στο sticky fingers στη Ροδο με μια goldtop και ειχα πει οτι ειναι τέρμα lame να έχεις χρυσή κιθάρα  :-X . Πως αλλαζουν τα γουστα ρε παιδι μου... Σκεφτομαι να γραψω βιβλιο με τις μπαρουφες που εχω πει κατα καιρους  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

...... Σκεφτομαι να γραψω βιβλιο με τις μπαρουφες που εχω πει κατα καιρους  ::)

 

H ιστορία της ζωής μας....

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφη, και ο ή χος μέλι, αν μπορώ να κρίνω από δύο κλιψ... 8)

 

Το παίξιμο, βέβαια έπασχε, ως συνήθως, αλλά δεν πειράζει ( :-*), τα δάχτυλα έτσι κι αλλιώς δεν μετράνε στον ήχο, όπως έχουμε ξαναπεί τόσες φορές, το μόνο που μετράει είναι τα κουρδισμένα ξύλα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είχε πολύ χαμηλό action στα καντίνια (τόσο που δεν μπορούσα να κάνω bends κι αναγκάστηκα να το ανεβάσω)

 

ετσι ηθελε ο πελατης.... ;D (τη κιθαρα την πουλησα εγω στον εξαιρετο συμφορουμιτη μας & επειδη ηταν καλο παιδι του εκανα ενα σετ απ βουτυρο... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις george!!.. ;D ;D

 

Είχα ξεχάσει όμως κάτι που χωρίς αυτό η όποια παρουσίαση θα ήταν ανολοκλήρωτη!... ;D ;D

pantofla.png

 

A padofla picture!!... ;D ;D ;D

Αν κρίνω από τη παντόφλα (Νο 43-44) ο μακροίσκιωτος είναι πάνω από 1.85 οπότε, άσε καλύτερα, μη μας κάνει και μαύρους.

Για το παίξιμο δεν σχολίασα, αφού είναι στη top-list δώ μέσα, να λέμε τα ίδια και τα ίδια.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ηθελε ο πελατης.... ;D (τη κιθαρα την πουλησα εγω στον εξαιρετο συμφορουμιτη μας & επειδη ηταν καλο παιδι του εκανα ενα σετ απ βουτυρο... ;D)

 

Καλά εσύ έχεις μανία με το Βούτηρο  ;D

 

Ωραία η κιθάρα,super o παίχτης,το καθαρό δεν μου άρεσε και πολύ.

Θα πρέπει να το ξαναγράψεις γιατί με ενδιαφέρει η κιθάρα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο συμπαθω οτιδηποτε σε goldtop τοσο αντιπαθω οτιδηποτε με mini humbuckers...Ειναι κατι σαν διχασμενη προσωπικοτητα, προσπαθουν να ειναι κατι σαν full sized διπλοι, και ταυτοχρονα κατι σαν Ρ90, μονο που αποτυγχανουν οικτρα και στα δυο, και το αποτελεσμα καθε φορα μου φαινεται καπως γλυκαναλατο.

 

Ομως ειμαι σιγουρος οτι μολις ακουσω τα κλιπακια  ;) ;) ;) ;)θα το εχω ξεχασει.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο συμπαθω οτιδηποτε σε goldtop τοσο αντιπαθω οτιδηποτε με mini humbuckers...Ειναι κατι σαν διχασμενη προσωπικοτητα, προσπαθουν να ειναι κατι σαν full sized διπλοι, και ταυτοχρονα κατι σαν Ρ90, μονο που αποτυγχανουν οικτρα και στα δυο, και το αποτελεσμα καθε φορα μου φαινεται καπως γλυκαναλατο.

 

Ομως ειμαι σιγουρος οτι μολις ακουσω τα κλιπακια  ;) ;) ;) ;) οτι θα το εχω ξεχασει.

 

Συμφωνώ μαζί σου,εγώ θα της έβαζα P90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υπάρχουν κάτι Antiquity και κάτι Bill Lawrence που απογειώνουν τέτοια όργανα.....

Σαν πείραμα σε μια Squire επετειακή έβγαλα τους P90 που φορούσε και έβαλα με την σειρά

α) P90 Seymour Duncan (καλή χρειά, αρκετός θόρυβος -κι ας ήταν θωρακισμένοι)

β) Mini Humbs Gibson (από Firebird III CS HR) (Μέτρια πράγματα, άχρωμοι, άγευστοι, άοσμοι)

γ) Mini Humbs SD Antiquity II (Πίανο σκέτο η κιθάρα, ηχάρα χωρίς θόρυβο)

δ) L560 Bill Laurence ΜH. (Οι καλύτεροι όλων, φοβερός ήχος, αθόρυβοι και μπορώ να πώ ότι το κουδούνισμα τους με μάγεψε... σαν να είχε Twang ένα πράμα).

 

H ποιοτικότερη λύση ήταν οι Antiquity II, όμως οι L560 είχαν ένα τέτοιο γλυκό κουδούνισμα που δεν μου έκανε καρδιά να τους βγάλω από πάνω (και έτσι τους άφησα).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου