Προς το περιεχόμενο

My vintage keys song - Neeq


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πειτε με πως σας φαινεται  :) Συμβουλες περι ηχου και μιξης ευπροσδεκτες για μελλοντικη χρηση αλλα τονιζω οτι σπανια κανω load καποιο προτζεκτ για να το ξαναπιασω και δεν υπαρχει κανενας compressor ή ή ή ή ποτε και σε κανενα κομματι  ;D Το χω σε κακο.

Οτι γινεται μεσα σε μια μερα, παει για εξπορτ και μενει εκει.

 

 

Ο τίτλος ειναι προχειρος, αλλα μαλλον ετσι θα μεινει  8)

My_vintage_keys.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ πολυ ωραιο!!!

ξερεις τι θα του πηγαινε πολυ???

ενα...θερεμιν...!!!!! ;D ;D ;D ;D

 

ωραιο!

μ αρεσει η χροια απο τα τυμπανα!

και αν αλλαζα κατι θα ηταν το οργανο που παιζει την μελωδιουλα που ξεκινα στο 00:50!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ!

Γνώμες απόψεις για ήχο μίξη κτλ σόρυ δεν έχω ιδέα τι να πω!

Ακούγεται πάντως πολύ ωραίο και ενδιαφέρον!

 

Ευχαριστω. Και να εκανες, το πιθανοτερο θα ήταν να μην καταλαβαινα  ;D

 

 

ωραιο!

μ αρεσει η χροια απο τα τυμπανα!

και αν αλλαζα κατι θα ηταν το οργανο που παιζει την μελωδιουλα που ξεκινα στο 00:50!

 

Αυτο το οργανο που λες είναι ενα Moog κυριε αν θελετε να ξερετε  >:( Αλλα ναι τελικα κι εμενα δε μ'αρεσε ο ηχος του. Θα βαλω μαλλον κατι σε στυλ shine on you crazy diamond αν το ξαναπιασω καποτε  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο το οργανο που λες είναι ενα Moog κυριε αν θελετε να ξερετε  >:( Αλλα ναι τελικα κι εμενα δε μ'αρεσε ο ηχος του. Θα βαλω μαλλον κατι σε στυλ shine on you crazy diamond αν το ξαναπιασω καποτε  :)

 

 

ειδες?

τελικα απο μικρο και απο τρελο μαθαινεις την αληθεια!

βοηθαει να ακους κατι με πληρη αγνοια τελικα...!!!!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσε! οι ηχοι αλλα floyd ειναι φανταστικοι!  (ισως τιποτα ντραμς μετα τη μεση που να δινουν καποια ενταση να ταιριαζαν... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος του Moog πάντα θα με συγκινεί (θα μου θυμίζει πάντα τα νειάτα μου...), ακόμα και εάν κάποιος δεν ξέρει να παίζει, πόσο μάλλον στα δικά σου χέρια που παίζεις παπάδες.

Τι κρίμα που στο κομμάτι σου τα drums μου φαίνονται αδούλευτα και "άδεια"...το λέω γιατί είπες ότι δεν θα το ξαναδουλέψεις.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλες περι ηχου και μιξης ευπροσδεκτες για μελλοντικη χρηση αλλα τονιζω οτι σπανια κανω load καποιο προτζεκτ για να το ξαναπιασω

 

Αρχικά να πω ότι το κομμάτι είναι πολύ ωραίο. Well done  :D

 

 

Όμως, στην φράση που παρέθεσα υπάρχει μια τεράστια αντίφαση. Πολύ απλά, αν δεν ακούσεις ένα κομμάτι που έφτιαξες ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, είναι σχεδόν ΑΔΥΝΑΤΟ να μιξάρεις σωστά. Και αυτό γιατί από το tracking, την ηχογράφηση δηλαδή, τα αυτιά κουράζονται και ταυτόχρονα συνηθίζουν τα όποια λάθη.  ;)

 

Οπότε θα πρέπει ίσως να κάνεις load πιο συχνά  ;D

 

Υ.Γ.: Το ταμπούρο είναι καραπαραμορφωμένο  ;D , Να υποθέσω ότι είναι επιθυμητό αυτό, έτσι;    ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου