Προς το περιεχόμενο

θελω να αγορασω theremin...!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα μπορει να υπερβαλω, ή ακόμακαι αυτοι που το πηραν να μην ειχαν καθόλου αυτι. Δεν το εχω δοκιμασει ποτε για να σου πω. Εϊναι ομορφο παντως.

 

αστα, ας μην παμε στο θεμα αυτι, γιατι το δικο μου ειναι τα μαυρα του τα χαλια!

οπως ελεγε και καποιος''εχω το αυτι του βαν κογκ στην μουσικη...!''

ε, σε μενα ισχυει το αντιθετο! ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οπως ελεγε και καποιος''εχω το αυτι του βαν κογκ στην μουσικη...!''

ε, σε μενα ισχυει το αντιθετο! ;D ;D ;D

 

Δεδομενου του οτι ο Βαν Γκογκ ηατν ζωγραφος και ειχε κοψει το ενα του αυτι, δηλωνω ευθαρσως οτι...μπερδευτηκα. ???

 

Speaking of theremins, βρηκα ενα τραγικα απλο σχεδιακι για ενα theremin με photocells, οταν βρω photocells θα το δοκιμασω απο περιεργεια να δουμε τι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστα, ας μην παμε στο θεμα αυτι, γιατι το δικο μου ειναι τα μαυρα του τα χαλια!

οπως ελεγε και καποιος''εχω το αυτι του βαν κογκ στην μουσικη...!''

ε, σε μενα ισχυει το αντιθετο! ;D ;D ;D

 

Δεδομενου του οτι ο Βαν Γκογκ ηατν ζωγραφος και ειχε κοψει το ενα του αυτι, δηλωνω ευθαρσως οτι...μπερδευτηκα. ???

 

φανταζομαι πως το αρχικο λογοπαιγνιο ειναι αυτο ακριβως!

πως καποιος εχει το κομμενο αυτι του βαν κογκ!

αλλα εμενα το αυτι μου ειναι χαλια, οποτε επρεπε να πω κατι για να το μειωσω...!

η κατι τετοιο τελος παντων!!! ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι πως το αρχικο λογοπαιγνιο ειναι αυτο ακριβως!

πως καποιος εχει το κομμενο αυτι του βαν κογκ!

αλλα εμενα το αυτι μου ειναι χαλια, οποτε επρεπε να πω κατι για να το μειωσω...!

η κατι τετοιο τελος παντων!!! ;D ;D

Θα μπορούσες να πεις πως έχεις το αυτί της λεοπάρδαλης.

Ποιάς λεοπάρδαλης ε ξέρεις εσύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα ενα τραγικα απλο σχεδιακι για ενα theremin με photocells, οταν βρω photocells θα το δοκιμασω απο περιεργεια να δουμε τι λεει.

 

οι φωτοαντιστάσεις δεν έχουν το ίδιο κοντρολ που έχουν οι αντένες. Συνήθως αυτές χρησιμοποιούνται για εφέ παρά για σταθερό "ιντοναρισμένο" παίξιμο.

 

Πάντως στ αλήθεια είναι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ όργανο, αν κάποιος θέλει να παίζει μελωδίες και όχι να καίγεται με θορύβους και τυχαίες νότες... Τώρα αν το moog αξίζει τα λεφτά του εχώ να πω ότι: σίγουρα θα δουλεύει σωστά και έχει καλή μεταπωλητική αξία.

 

υπάρχουν θέρεμιν φτηνότερα αλλά θέλει λίγο ψάξιμο. Ένας φίλος είχε πάρει από έναν αυστραλό κατασκευαστή σε πολύ καλή τιμή, νομίζω από ebay. Είχαν διαφορές με το etherwave αλλά σε γενικές γραμμές ήταν το ίδιο πράγμα στη μισή τιμή...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα!

πολυ μεγαλο ενδιαφερον εχει και αυτο το θεμα που βρηκα κατω απ τα σχετικα θεματα...!

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=2794.40

 

αραγε το τελειωσε το θερεμιν ο Babtua?

οχι τιποτα αλλο, αλλα το 2008 μας αφησε με την υποσχεση πως ολα θα γινουν...! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να πεις πως έχεις το αυτί της λεοπάρδαλης.

Ποιάς λεοπάρδαλης ε ξέρεις εσύ.

 

 

τι κανει αυτο το παιδι?

χαθηκε!

θα ηταν πολυτιμη η γνωμη του για τα θερεμιν...!!!!! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικά θα πω να ψάξετε, τα παλιότερα θρεντς έχουν πολύ καλές πληροφορίες για τα πάντα (πχ. για τη γραμμικότητα και την ευαισθησία που διαφέρει από μοντέλο σε μοντέλο). Το Moog όλο το βάζω στα to buy κι όλο μου διαφεύγει με αρκετά μυστήριους τρόπους εδώ και κανένα χρόνο... έχει μερικά χαρακτηριστικά που το βάζουν σε μια κλάση πιο πάνω από τα υπόλοιπα, και για τους πιο περιπετειώδεις υπάρχει και καινούργια έκδοση με control voltage για έλεγχο άλλων συσκευών Moog όπως πχ. τα συνθεσάιζέρ της ή τα Moogerfoogers.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τα θέρεμιν..Αλέξανδρε, έχω την εντύπωση πως το dv τα έχει φθηνότερα από thomann, με μια πρόχειρη ματιά που είχα ρίξει πριν λίγο καιρό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ απ'του Ντιβή το είχα παραγγείλει μαζί με την ασορτί θηκούλα του, όμως είχα τεράστια νίλα κι εμπαιγμό από το μαγαζί (μαζί με απίστευτα τέρατα και σημεία από την UPS που έφερνε το πακέτο) που με οδήγησε σε ακύρωση της παραγγελίας... ένας από τους "μυστήριους" λόγους που ανέφερα πως μου διαφεύγει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου