Προς το περιεχόμενο

θελω να αγορασω theremin...!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αραγε το τελειωσε το θερεμιν ο Babtua?

 

Περιέργως, με έπιασες ακριβώς στον καιρό που πραγματικά το τελειώνω! Έμπλεξα με χιλιάδες άλλα πρότζεκτ και το είχα αφήσει μισοτελειωμένο από τότε, αλλά πριν από καμιά δεκαρία μέρες το θυμήθηκα και είπα να το τελειώσω. Έφτιαξα λοιπόν κουτί από plexiglass (για να φαίνονται τα σωθικά του - λέω να βάλω και φωτισμό μέσα να είναι τελείως space age) και απομένουν κάτι λίγες καλωδιώσεις με το front panel. Επίσης ψάχνω να βρω και λεπτό χαλκοσωλήνα (5-8mm) και βιδωτές φλάντζες για να φτιάξω αφαιρούμενες κεραίες γιατί δε με ικανοποιούν οι απλές από χοντρό σύρμα.

 

Δεν λέω πότε ακριβώς θα το τελειώσω για να μην το γρουσουζέψω! Πάντως γίνεται πολύ ωραίο και βιάζομαι να το δω in action...

 

 

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Eίμαι βέβαιος οτι ο τύπος που παίζει στο βίντεο στο τέλος αυτού του λινκ, στον ελεύθερό του χρόνο δηλητηριάζει περιστέρια.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nfz9aNapg-U&feature=player_embedded#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε, είναι πολύ καλός άνθρωπος ο Grillo και πολύ εξυπηρετικός, έχω μιλήσει μαζί του... αυτοδίδακτος όπως όλοι σχεδόν οι (πολύ λίγοι) thereminists παγκοσμίως. Ήταν βιολιστής νομίζω αλλά παλιά είχε ένα σοβαρό δυστύχημα που δεν του επέτρεψε να ξαναπαίξει, κι έτσι ασχολήθηκε με το θέρεμιν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλέξανδρε, έχεις σκεφτεί να ασχοληθείς με το "Μουσικό Πριόνι"?

Και πιο φτηνά θα σου έρθει, και παντού βρίσκεις (Carrefour, Praktiker...) και διαχρονικό είναι και εύκολο στη συντήρηση και χρήσιμο εάν δεν καταφέρεις να παίξεις jazz... (θα κόψεις και κανένα ξύλο...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλέξανδρε, έχεις σκεφτεί να ασχοληθείς με το "Μουσικό Πριόνι"?

Και πιο φτηνά θα σου έρθει, και παντού βρίσκεις (Carrefour, Praktiker...) και διαχρονικό είναι και εύκολο στη συντήρηση και χρήσιμο εάν δεν καταφέρεις να παίξεις jazz... (θα κόψεις και κανένα ξύλο...)

 

χαχαχα! εσυ κανεις πλακα, αλλα εγω το εχω σκεφτει...

γενικα ολα αυτα τα τζερτζελιαρικα πραγματα με τραβανε παρα πολυ... που θα βρουμε ενα μουσικο πριονι???

ασε, ειχα παει και προσφατα σε ενα λαιβ που επαιζε ενας τυπος και ...αρρωστησα...!

 

+1 για τα θέρεμιν..Αλέξανδρε, έχω την εντύπωση πως το dv τα έχει φθηνότερα από thomann, με μια πρόχειρη ματιά που είχα ρίξει πριν λίγο καιρό. ;)

 

ευχαριστω πολυ.. θα ριξω μια ματια~!

θα ναι πολυ καλη φαση, γιατι εχω και κατι αλλα πραγματα που θελω απο εκει...!!!!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[flash=200,200]

 

αυτο παλι τι ειναι?  ??? ::)

 

αυτο ειναι απλα ενοχλητικο....!!! ;D ;D

 

τελικα θα μας πει κανεις που βρισκουμε ''μουσικο πριονι''??? :D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ίσως;

http://www.musicalsaws.com/

(Λέγεται ότι οποιοδήποτε πριόνι κατάλληλων διαστάσεων μπορεί να "παιχτεί", αλλά αυτό έχει το αβαντάζ οτί είναι φτιαγμένο επί τούτου και δεν έχει δόντια που θα μπορούσαν να γίνουν πιθανόν επικίνδυνα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου