Προς το περιεχόμενο

Γ.Θεοφάνους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι για να δω αν κατάλαβα καλά, θες να πεις πως με τη μουσική δε διασκεδάζεις καθόλου πλέον;

 

Πανω κατω ναι. Απο τότε που μας εφαγε το ρημαδι το μεροκάματο :P

Λές ψέματα...το κομματάκι που έγραψες προχθές (με τα μέτρια drums), τo καταδιασκέδασες, και φάνηκε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι πολύ καλός μουσικός και συνθέτης ο Θεοφάνους. Να προσθέσω και τις δουλειές του με την Ευριδίκη σε πιο ποπ μονοπάτια τότε...

Τώρα προς τι η όλη φασαρία, ο άνθρωπος τη γνώμη του λέει με χοντροκομμένο πολλές φορές τρόπο, όμως για αυτόν ακριβώς τον τρόπο πληρώνεται αδρά από το συγκεκριμένο ριάλιτι... Εξάλλου η μεγάλη έλλειψη ταλέντου της πλειοψηφίας των συμμετεχόντων στο ριάλιτι δικαιολογεί απόλυτα κατά τη γνώμη μου τέτοιους και ακόμα χειρότερους χαρακτηρισμούς...

 

Ναι, οταν λεμε καμια δουλεια δεν είναι ντροπη, δε συμπεριλαμβανεται μεσα το να πουλας ναρκωτικα, το να είσαι ματατζής και το να κραζεσαι δημοσια με τον λεβεντη :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οταν λεμε καμια δουλεια δεν είναι ντροπη, δε συμπεριλαμβανεται μεσα το να πουλας ναρκωτικα, το να είσαι ματατζής και το να κραζεσαι δημοσια με τον λεβεντη :P

 

Σιγά μην το γραψες αυτομαστιγωνόμενος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ, αυτο πηγαινε στον relayer ;D

 

τη δικια μου μουσικη τη φχαριστιεμαι, των αλλων βαριεμαι :D

 

Ακου μετρια ντραμς  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την μιά, γράφτηκαν τα καλύτερα σχόλια για τις μουσικές δημιουργίες του Θεοφάνους και σας ευχαριστώ που μοιραστήκατε τις απόψεις σας! Το πήρα απόφαση οτι ο συνθέτης αυτος ειναι μεν ιδιότροπος αλλα ειναι και σοβαρός στην δουλειά του, οπότε μπορουμε να συχωρήσουμε τα καπρίτσια του. Απο την άλλη όμως, το βρήκα πολύ απαξιωτικό , η αναφορά σε έναν Έλληνα συνθέτη να μεταφέρεται στο forum "περι ανέμων & υδάτων". Δεν αξίζει ο κος Θεοφάνους και οι συνθέσεις του μια θέση στο Forum "Μουσικοί" στο οποίο και ηταν το λογικότερο σημείο να εκφράσω τις απορίες μου για την δουλειά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ κάπου το πήρες λάθος το θέμα.

 

bush_04_06_2004_head_scratch.jpg

Χριτς χριτς...

Δεν παρατηρώ διαφορά συγκριτικά με την πλειοψηφία των θεμάτων στο "μουσικη&...".

 

Δια τις επόμενες γενεές: Εγω το θεμα στο "Μουσικη & Μουσικοι" ξεκίνησα. Ουδεμια ευθύνη φερω δια τον διασυρμό του σε άσχετα forum. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειδα γρηγορα τις πρωτες 4-5 σελιδες και δεν ξερω τι αλλο γραφτηκε.

 

Απο αποψης χαρακτηρα δεν θα τον κρινω γιατι :

α) δεν ειναι στενος μου φιλος για να γνωριζω το πραγματικο του χαρακτηρα.

β) δεν παρακολουθω και τηλεοραση για να ξερω τι λεει και πως συμπεριφερεται αλλα και παλι δεν θα ηταν κριτηριο για να βγαλω συμπερασμα (οτι βλεπετε στην τιβι ειναι αληθινο?)

γ) και μονο ομως που ασχολειται με το "αντικειμενο", πεφτει.

 

Απο αποψης μουσικης μπορω να εκφερω γνωμη αφου εχω συνεργαστει μαζι του και μπορω να πω οτι :

α) ξερει μουσικη και να συνθετει και να παιζει και ειναι και σπουδαγμενος που λενε.

β) ξερει και να την πουλαει καλα. Αυτο δεν ξερουν να το κανουν πολλοι μουσικοι γιατι δεν ακουνε με τα αυτια του κοινου και ουτε θελουν να προσπαθησουν να το κανουν  ;)

Αυτο ειναι που τον κανει εμπορικο και πολλες φορες για τον ιδιο λογο, μισητο απο τους μη εμπορικους.

Το αν παιζει και καλη μουσικη στο σπιτι του ειναι κατι που δεν θα το μαθουν οι περισσοτεροι, οπως πχ δεν θα μαθει οτι ο Α κιθαριστας που παιζει επαγγελματικα σε ενα νυχτερινο κεντρο τσιφτετελακια, στο σπιτι παιζει θεικα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου