Προς το περιεχόμενο

Γ.Θεοφάνους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πάντως σήμερα το πρωί δεν είχα ιντερνετ και ανοιξα την TV για μερικα λεπτα. Ολα τα πρωινάδικα είχαν κατι για αυτο που κρινουν τα επομενα μοντελα και εδειχναν στιγμιοτυπα απο κατι "ατομα" που κραζαν μια μπουμπού επειδη δεν καθοταν στα τεσσερα να τη φωτογραφισουν!!! Παρατηρησα ποσο στημενα το παιζουν κακοι οι κριτες στα ελληνικα franchise εκπομπων (αντιγραφοντας τους αντίστοιχους των ξενων) που βαρέθηκα σε 3ο επίπεδο βάθους :)

 

Υποψιαζομαι οτι οσο πιο κακοι το παιζουν τοσο πιο δημοφιλεις ειναι γιατι ειναι γαματο να βλεπεις καποιον αλλο να κραζεται (αφου δεν κραζουν εμενα καλα ειναι), οποτε μπορει να ειναι και παραγοντας ποιοτητας κρισης πλεον. Ας φαμε σκατα :)

 

Έτσι όπως τα λες είναι..

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..Πάντως σήμερα το πρωί δεν είχα ιντερνετ και ανοιξα την TV για μερικα λεπτα. Ολα τα πρωινάδικα είχαν κατι για αυτο που κρινουν τα επομενα μοντελα και εδειχναν στιγμιοτυπα απο κατι "ατομα" που κραζαν μια μπουμπού επειδη δεν καθοταν στα τεσσερα να τη φωτογραφισουν!!! Παρατηρησα ποσο στημενα το παιζουν κακοι οι κριτες στα ελληνικα franchise εκπομπων (αντιγραφοντας τους αντίστοιχους των ξενων) που βαρέθηκα σε 3ο επίπεδο βάθους :)

 

Υποψιαζομαι οτι οσο πιο κακοι το παιζουν τοσο πιο δημοφιλεις ειναι γιατι ειναι γαματο να βλεπεις καποιον αλλο να κραζεται (αφου δεν κραζουν εμενα καλα ειναι), οποτε μπορει να ειναι και παραγοντας ποιοτητας κρισης πλεον. Ας φαμε σκατα :)

 

Post of the month ή η miss Νοέμβριος των posts !!

 

Anyway, έχω συνεργαστεί με τον άνθρωπο και πραγματικά είναι εξαιρετικός (και το εννοώ) μουσικός.

Οσον αφορά στη δουλειά του σαν mainstream συνθέτης (γιατί αυτό είναι ) δεν μπορω να πω πως φανατίζομαι, αλλα υπάρχουν (αρκετές) συνθέσεις του που πραγματικά είναι παραπανω απο αξιολογες.

Η παρουσία του όμως στο Xfactor δεν μπορώ να πώ πως συνέδραμε τα μάλα στην ενίσχυση του προφίλ του. Λάθος κίνηση κατα τη γνώμη μου.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός συνθέτης..... Πρέπει να είναι λίγο Μαζόχας (γράφει τέλεια όταν πονάει από κ@ψούρ@ - οπως ο Πάριος, ο Βαρδής κλπ)..... Αυτοί χωρίζουν για να έχουν πάθος και να μπορούν να γράφουν έτσι......

 

Πάντως ο Blue τα είπε όλα.........

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Tthawth εχεις καθε δικαιωμα να αναρωτιεσαι για τον καθε Θεοφανους.

Αλλα αυτο το για τους πραγματικους μουσικους τι το θελες?

 

Αν σε ενδιαφερει η αποψη ενος ερασιτεχνη μουσικου ο κ.Θεοφανους ειναι ενα σοβαρο ατομο, αναμφιβολα με γνωσεις πανω στη θεωρια της μουσικης και το πιανο, σε σημειο που η οποια συγκριση με ονοματα τυπου Φοιβος να ειναι αστεια.

Αλλα εχει υποβιβαστει στα ματια μας και κινδυνευει να ''καει'' απο την εβδομαδιαια προβολη του σε αυτο το υψηλης θεαματικοτητας σοου στην τηλεοραση.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Tthawth εχεις καθε δικαιωμα να αναρωτιεσαι για τον καθε Θεοφανους.

Αλλα αυτο το για τους πραγματικους μουσικους τι το θελες?

 

Αν σε ενδιαφερει η αποψη ενος ερασιτεχνη μουσικου ο κ.Θεοφανους ειναι ενα σοβαρο ατομο, αναμφιβολα με γνωσεις πανω στη θεωρια της μουσικης και το πιανο, σε σημειο που η οποια συγκριση με ονοματα τυπου Φοιβος να ειναι αστεια.

Αλλα εχει υποβιβαστει στα ματια μας και κινδυνευει να ''καει'' απο την εβδομαδιαια προβολη του σε αυτο το υψηλης θεαματικοτητας σοου στην τηλεοραση.

 

Δε θα μπορούσα να το πω καλύτερα!

 

+10000!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μιας και είμαι άσχετος και τόσα χρόνια έλειπα απο το Ελλάντα (και δεν άκουγα τίποτα απο Ελληνική μουσική μπεφώρ, εκτώς απο Υπόγεια σπαθιά και ΣιδηροΣαβοκωνσαντίνουκάτι) μήπως έχουμε κάποια λινκς να ακούσουμε κάποια πράγματα δικά του; Πέρα απο τραγούδια έχει κάνει και κάτι άλλο (έτσι για να ακούσουμε και την πολύπλευρη μερειά του ταλέντου του);

 

Στο γυαλί εμένα μου φαίνεται ότι ξέρει ο άνθρωπος, και πανάθεμά με συμφωνώ αρκετά με αυτά που λέει (αλλά ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ του! Οι τρόποι τους είναι απαίσιοι!)

 

Τα παραπάνω 100% σοβαρά (μη με πάρει κανείς ότι σαρκάζω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι ....ΣΟΒΑΡΟΣ...μουσικος..... ;D ;D θα σε βοηθησω στην τεραστια αυτη & σημαντικη απορια σου

 

Κάποιες δημιουργίες που θα μας έκλεινε το στόμα και δεν το γνωρίζω?

 

 

 

Α,παρεμπιπτοντως ΕΣΥ που απο οτι βλεπω εισαι ΣΟΒΑΡΟΣ μουσικος,μπορεις να ποσταρεις ενα κλιπ σου με ισαξια μουσικη & στιχους ?(αν ειναι βιντεο και εχει πουλησει και 50.000 δισκους ακομα καλυτερα)

 

 

Ειναι άξιος να λέει σε 18 χρονα παιδιά εαν ειναι τραγουδιστές ή όχι?

 

φυσικα και ειναι,ειναι η ΔΟΥΛΕΙΑ του & απο τη στιγμη που μαζι με τον Φοιβο & τον Καρβελα ειναι ο πλεον πετυχημενος συνθετης της τελευταιας 20ετιας κατι θα ξερει ....

 

εξαλλου δεν χρειαζεται να εχεις και ...πτυχιο για να καταλαβεις αν καποιος ειναι τραγουδιστης ή μπαζο...ακομα και η κουφη γιαγια μου μπορει να το καταλαβει σε 1 λεπτο.... ;D

 

Ειλικρινά δεν ξέρω ποιος τον παρουσιάζει σαν σημαντικό εκπρόσωπο της ελληνικής δισκογραφίας

 

Μα ΕΙΝΑΙ σημαντικος εκπροσωπος της ελληνικης δισκογραφιας,ποιον θα βαζανε?ΕΜΕΝΑ? ;D Που τους δισκους μου τους αγοραζει μονο...ο Eye? ;D

 

Έχω κάποια κενα γυρο απο εναν μουσικο συνθετη εγχώριο και θα ηθελα να τα καλύψω με την βοηθεια κάποιον που ξερουν κατι παραπανω.

 

και για ΑΥΤΟ κανεις τοσο ΝΤΟΡΟ?Και εγω νομιζα οτι απλα εριχνες λαδι στη φωτια.... ::)

 

Αντε θα σε βοηθησω..

 

www.google.gr

 

γραφεις "ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ" & βγαινει kinder εκπληξη...εεεε,θελω να πω εμφανιζονται ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ...

 

 

o τροπος του ειναι μια χαρα ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται ατομα που νομιζουν οτι για να καταξιωθεις σαν τραγουδιστης αρκει μια 10λεπτη εμφανιση στο γυαλι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σιγουρα μεγαλος συνθετης... θα τον θυμομαστε για πολλα χρονια, οπως αλλωστε κ τις προηγουμενες επιτυχιες του που σφυρηλατησαν τη σφαιρα του χρονου με νοτες!!!!

 

Βεβαια οι κορυφαιες συνθεσεις του ειναι απαγορευμενες στο ευρυ κοινο (μη μυημενους) για αυτο αλλωστε δεν τις ξερετε!!!!

 

Πληροφοριες μαλιστα λενε οτι εχουν σταλει στο διαστημα μεσω ραδιοκυματων καποιες απ αυτες με την ελπιδα επικοινωνιας με αλλες μορφες ζωης (εννοειται ανωτερες).

Στο παρελθον ειχαν στειλει κ καποιες του Καρβελα και του Φοιβου και η απαντηση απ τα βαθη του γαλαξια, ηταν το.... τσουναμι..!!

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την κριτική επιτροπή του X-Factor είναι ότι δεν έχουν όλοι το επίπεδο (στην επαγγελματική τους ειδικότητα) με εκείνο που έχει ο Θεοφάνους στη δική του. Αυτό - κανονικά - θα ήταν λόγος για να μη συμμετέχει, διότι αναπόφευκτα υπονομεύεται το κύρος του, αλλά δεν χρειάζεται να εξαντλούμε την αυστηρότητά μας σε τέτοια πράγματα. Προσωπικά θα του αναγνώριζα ακόμη και ως κίνητρο συμμετοχής το ότι κάθεται κοντά στην Γκ., την οποία εκτιμώ ιδιαίτερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και είναι καλός μουσικός ο άνθρωπος, μην τρελαθούμε! Το ύφος του οκ... είναι λίγο απότομος αλλά τουλάχιστον ευθύς! Τον προτιμώ στον ρόλο του στο X-Factor από τα συνηθέστερα προφίλ κριτή τέχνης στις μέρες μας.... δηλαδή

 

1) αδερφάτο μουλωχτό έτοιμο για ξεκατίνιασμα

 

2) γλυώδης καιροσκόπος που αν του γυαλίσει κάνα νιμου οκ θα του γράψει κάνα χιτάκι με το ανάλογο αντάλλαγμα...

 

δεν μου φαίνεται ούτε το ένα ούτε το άλλο!

 

Θα μπορούσε ωστόσο να είναι πιο διακριτικός όταν δεν του αρέσει κάποιος/α

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου