Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελεις να μαθεις μπουζουκι και δε ξερεις τον Σταθη Μιλανο;   >:(  :-X  :-\  :'(

Τη σκάλα τω Μιλάνων ; Ταβερνα που εκλεισε μετα απο 86 χρόνια συνεχόμενης μουσικής (δυστυχως λόγω θανάτου και των δύο  γεροΜιλανων)

Ο τρίτος αδελφος (και μάλλον καλύτερος μπουζουξης) εχει σχολή μπουζουκιου. Συνεργάζεται με το δήμο και εχει βγαλει μεγαλα ονοματα (Μαχαιρας, Κούκος, Μπεφανης κλπ. Παίζουν με μιτροπανο μακεδονα κλπ)

Ειναι ο Καλυτερος μπουζουξης της Θεσσαλίας κα απο τους καλύτερους στην Ελλάδα

 

Και ασε τους μαεστρους... Τι θα πει μαεστρος στη λαική μουσική - ρεμπετικο. Ενταξει γα να δαλέξε μπουζουκι οκ αλλα μετα μαθημα ... ειπαμε...

 

Και γιανα μαθαίνουν οι μη σχετικοι με τη λαική μουσική...

 

Ο Στάθης

 

Η Σκάλα των Μιλάνων

 

http://www.youtube.com/watch?v=AoR6K0eJo7w

 

Αφιέρομαστην ΕΡΤ

http://www.youtube.com/watch?v=ZrN_8ZToyx4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω ότι ο Στάθης ΔΕΝ διδάσκει πιά. Θα ρωτήσω και θα μάθω.

ΔΕΝ είναι ο καλύτερος μπουζουξής της Θεσσαλίας (απλά καλός παίκτης), είναι όμως ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ μακράν του δεύτερου (μπορεί και ο καλύτερος στην Ελλάδα). Από μπουζουξήδες μόνο αυτός έβγαλε ονόματα κανένας άλλος από όσο ξέρω (και ξέρω καλά μια που έχουμε τραγουδήσει μαζί αλλά και παλαιότερα και με τον πατέρα μου).

Ο φίλος που ψάχνει στον Βόλο ας περάσει μιά βόλτα και από τον "Θάνο" ο οποίος είναι και οργανοποιός, κάτι θα ξέρει - έχει κλπ. Στον Νάκα δουλεύει κι ένας καλός φίλος - συμμαθητής μου αλλά και ο Κεχαϊδης είναι φίλος, (και σχεδόν όλοι όσοι δουλεύουν εκεί μέσα) αν είναι να πάρεις κάτι από εκεί μου λές  ;)

 

Στην Σκάλα του μιλάνου εν έτει 1984..... παίξαμε Hard Rock και μετά ρεμπέτικα  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Υπόψιν ότι Μιλάνος ήταν και ο δάσκαλος του "μεγάλου" Γιώργου Μητσάκη.....που δούλεψε εκεί μέσα σαν παραγιός.

Και για χρόνια γραμμένος στην "Μαύρη Λίστα του Μιλάνου" (άλλη φορά θα σας διηγηθώ αυτή την ιστορία.....)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι ρε παιδια τον Μιλανο τον ξερω αλλα σαν ονομα ετσι δεν μου ελεγε τπτ....

μπορω να σας πω μαλιστα πως αυτην η ταβερνα στην οδο ιωλκου οπου ηταν οι Μιλανοι απειχε απο το σπιτι μου μολις 500m αλλα λογω του οτι τοτε ημουν μικρος δεν ειχα παει ποτε.....Θυμαμαι μια φορα που με ειχε παει ο πατερασ μου στον μιλανο να μου δειξει μπουζουκι και μου ειχε πει χαρακτηριστικα "Να στο δωσω εγω παρτο,οριστε τζαμπα αλλα το θεμα ειναι να παιζεις οχι να γρατζουνας"

Μαλλον απο τον Νακα βλεπω να περνω οποτε STUDIO54GR διαφωτισε με λιγο...

οχι οτι δεν με ξερουν καθε 3 μερες εκει ειμαι αλλα διφωτισε με λιγο....

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αγορια...καλα ειστε;;;

κατεληξα τελικα σε μερικα μοντελα μπουζουκιων

πιο μου προτεινετε απ ολα;;;

 

http://www.prostage.gr/pages/product.asp?prID=3834

 

http://www.thebouzoukishop.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=510&category_id=39&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=10038

 

http://www.thebouzoukishop.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=511&category_id=39&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=10038

 

http://www.thebouzoukishop.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=63&category_id=39&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=10038

 

Aπ το bouzouki shop τελικα διαπιστωσα οτι ψωνιζει και ο νακας(του Βολου εστω)

Για πειτε καμια γνωμη τωρα

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως να σου προτείνουμε χωρίς να τα εχουμε παιξει....

απο εμφανιση; Εκει ολα ειναι υποκειμενικά

αν τα εχεις κοντα σου παιξε τα ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτο λεω αν εχει πεξει καποιος μ αυτα...αλλιως τα τριανταφυλακια κι οι φιγουρες δεν λενε τπτ...τεσπα μαλλον με βλεπω να πηγενω με καποιον μπουζουξη στον Νακα και να διαλεγω....τωρα για μαθημα δεν ξερω ισως να μην κανω στον μιλανο τελικα διδασκει ο μιλανος εκει ρωτησα γτ το Ωδειο ζητα 30 ευρω εγγραφη και 70 τον μηνα...

Κριμα δεν ειναι τοσα λεφτα χαμενα;;;

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • 3 μήνες αργότερα...

εγω προσωπικα εχω αγορασει απο το εργαστηριο του σακη του παλαβρατζη κ εμεινα ευχαριστημενος.ειναι επαγγελματικο μου αρεσει ο ηχος του.και δεν πολυπαιζω...ειπες οτι δεν εχεις λεφτα...συμφωνω κ σε καταλαβαινω...αλλα σκεψου οτι ενα μπουζουκι 200 ευρα τι ηχο 8α βγαζει?πως θα σε κανει να θες να παιξεις?εγω πηρα δανειο για να το παρω αυτο κ περναω δυσκολες στιγμες  trust me...αλλα αξιζει...εστω κ για τη μιση ωρα που θα παιξω τη βδομαδα...γιατι ειμαι κλασσικος μεταλας αν μπορεις να το πεις κ η ηλεκτρικη μου τρωει περισοτερο χρονο...

 

http://www.youtube.com/watch?v=bF8Ec1w5x6c

 

η ηχογραφηση απ τη webcam φυσικα και το αδικει αλλα κ παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου...sorry κι όλας που επεμβαίνω... αλλα άμα είναι να αγοράσεις μπουζούκι με 200 euro θα κανεις κακό στον εαυτό σ... θα ναι ένα κούτσουρο..που k ootanveltiotheis πάνω στο όργανο και θα θες να πάρεις πιο σοβαρό όργανο θα δεις ότι δε θα μπορείς να το παίξεις γιατί θα έχεις "στραβομαθει"... μάζεψε τουλάχιστον 600 euro ακόμα και πάρε ένα τουλάχιστον αξιοπρεπές όργανο που δε θα κάνει κακό στα χερια σ... είναι ανωριμότητα να πάρεις mpozouki 200 euro ..εξάλλου όσο και άπειρος να είσαι ..είσαι ρε παιδί m 21 χρονων.. πάρε όργανο..μην πάρεις παιχνίδι... το γράφω πολύ καλοπροαίρετα.... να sai καλά... ελπίζω να akoujseus την συμβουλή m ..gt είναι η σωστή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας και Χριστος ανεστη. Λοιπον θα απαντησω στο παιδι που ρωταει για το μπουζουκι. Επειδει τυγχανω επαγγελματιας του οργανου με 15ετη πειρα στην πιατσα θα σου δωσω μερικες συμβουλες. Αφου εστω και καπως αργα ξεκινησες παλι και αφου ειναι απωθημενο οπως λες θα πρεπει λοιπον να παρεις ενα οργανο για να ξεκινησεις. Αν θες να παρεις κατι που θα σε βολεψει θα κοιταξεις ενα μπουζουκι της ταξης των 500 ευρω τουλαχιστον. Μην παρεις καποιο απο αυτα που λες διοτι σ ενα μηνα το πολυ θα το αφησεις και παλι στην ακρη. Εχω αλλαξει μεχρι στιγμης 10 οργανα χωρις υπερβολη και μιλαμε για τιμες των 2000 και 3000 το καθ ενα. Οχι γιατι δεν ηταν καλα αλλα επειδη ψαχνω τον ηχο και καθε ολργανο εχει το δικο του χαρακτηριστικο. Βεβαια εγω παιζω σε μαγαζια οποτε τα λεφτα του καθενος τα βγαζω σε πολυ συντομο καιρο. Δεν κανουμε αρα συγκριση με σενα που θες ενα οργανακι για τον νταλγκα σου αλλα θελω να σου πω πως εχει το πραγμα. Εκει αρα λοιπον θα κινηθεις και αν δεις οτι προχωρας στο μελλον παιρνεις κατι καλυτερο. Ελπιζω να σε βοηθησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου