Προς το περιεχόμενο

Κονσόλα ενεργή κάνει για ηχογράφηση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και συγγνώμη αν επαναδιατυπώνω την ερώτηση αλλά ψάχνω αρκετή ώρα και δεν έχω βρει απάντηση...

 

έχω την κονσόλα http://www.behringer.de/EN/Products/PMP2000.aspx η οποία είναι ενεργητική (ή ενεργή-συγχωρήστε με πάντα τα μπέρδευα ;D ) και θέλω να ηχογραφίσω παίρνοντα το σήμα που βγάζει το rec out -RCA-

 

αφού λοιπόν το περνάω στο line in του Η/Υ γράφει-αλλά με τρελά παράσιτα και τις συχνότητες της μπότας και του μπασου τις αλλειώνει τελείως...

τι φταίει?? μου είπαν ότι επειδή είναι ενεργή η κονσόλα δεν κάνει-μήπως χρειάζομαι κάρτα ήχου? τι άλλο???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έδειξα την κονσόλα... είναι η Behringer pmp2000 από κει και πέρα μια roland e-drum και πες ένα μικρόφωνο sure pg58 για φωνή... πάνω στα κανάλια της κονσόλας... και απ'το rec out της στο line in του pc για να γράψει το audiocity....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Ins and Outs

REC OUT RCA outputs send line-level signals from the mixer to a recording device...Μάλλον έχεις τις εντάσεις σου πολύ δυνατά...δες αν κλιπάρει...

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κλιπάρει-ελεγμένο...

αλλά και απλά συνδεδεμένη όταν είναι με σχεδόν-νομίζω και με τελείως-κατεβασμένο το βόλιουμ πάλι τα ίδια κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα κανεις σοβαρη δουλεια με αυτοενισχυομενη κονσολα ωστοσο βαλε το line in της καρτας τερμα κατω κ ανεβαζε σιγα σιγα μεχρι ν ακουσεις καθαρο ηχο(καθαρο που λεει ο λογος...)καλα...πως ακους τι σημα παει στην καρτα ηχου???τι βυσμα εχει το line in της καρτας?τι το rec out?(RCA υποθετω).για δες κι αν χρησιμοποιεις τα σωστα βυσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σήμα που βγάζει το rec out -RCA-

 

Καλά φαντάστηκες  ;)

απλά ρε παίδες στο στούντιο που πάω έχει μια yamaha και κάνουμε πρόχειρη ηχογράφιση την πρόβα σε ένα λάπτοπ της σειράς και δεν κάνει παράσιτα... δεν θέλω απίστευτες επιδόσεις... απλά μια δόση ηχογράφισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου