Προς το περιεχόμενο

roland td-6kx ή roland td-4kx?? HELP!!!!!!


Froutzas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους,

Εχω την εξης απορια. Ποια ειναι καλυτερα ηλ.τυμπανα?

Το td-6kx εχει καλυτερο snare pad.. Εχει ενα καλυτερο κυμβαλο απο το td-4kx και (νομιζω) καλυτερο moduler.

Πηγα σημερα στον Στολλα και μου ειπε πως τα 4kx θα ερθουν την εβδομαδα που μας ερχετε.

Και τα δυο σετακια θα μου βγουν στα 1300ε.

Ο Υπαλληλος στον Στολλα μου ειπε πως τα 4 ειναι καλυτερα γιατι ειναι καινουρια.

Παιδια βοηθεια γιατι ειμαι σε αδιεξοδο...

Σας ευχαριστω πολυ.

 

 

Και μερικες φωτογραφιες...

td-4kx http://www.thomann.de/gr/roland_td_4kx_mesh_mds_4_v_drum_set.htm

 

td-6kx http://www.zikinf.com/_gfx/matos/dyn/large/roland-td-6kx.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους,

Εχω την εξης απορια. Ποια ειναι καλυτερα ηλ.τυμπανα?

Το td-6kx εχει καλυτερο snare pad.. Εχει ενα καλυτερο κυμβαλο απο το td-4kx και (νομιζω) καλυτερο moduler.

Πηγα σημερα στον Στολλα και μου ειπε πως τα 4kx θα ερθουν την εβδομαδα που μας ερχετε.

Και τα δυο σετακια θα μου βγουν στα 1300ε.

Ο Υπαλληλος στον Στολλα μου ειπε πως τα 4 ειναι καλυτερα γιατι ειναι καινουρια.

Παιδια βοηθεια γιατι ειμαι σε αδιεξοδο...

Σας ευχαριστω πολυ.

 

 

 

To οτι ειναι καινουρια δε σημαινει οτι θα ειναι και καλυτερα.Τι λογικη εινια αυτη ? :o

Σαν πρωτη ενεργεια θα προτεινα να διαβασεις τα 2 manual απο το site της roland

Επειτα πηγαινε να τα ακουσεις σε καποιο καταστημα.Επειδη μαλλον δεν προκειτα να βρεις td6 ψαξε λιγο σε βιντεακια στο youtube να αποκομισεις πιο ολοκληρωμενη αποψη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Hampis,

Την td-6 την βρηκα σε ενα καταστημα τελευταιο κομματι αλλα δεν ειναι συνδεδεμενη για να την ακουσω. Οσο για τα βιντεακια τα εψαξα πολυ καλα και δεν εχει παρα πολλα. Ο υπαλληλος του στολα μου ειπε οτι ειναι καινουρια (αρα καλυτερη δεν το εβγαλα απο το μυαλο μ :P !!!) Εσυ τι με συμβουλευεις να κανω?? Εκτως απο το να διαβασω τα manuals?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Hampis,

Την td-6 την βρηκα σε ενα καταστημα τελευταιο κομματι αλλα δεν ειναι συνδεδεμενη για να την ακουσω. Οσο για τα βιντεακια τα εψαξα πολυ καλα και δεν εχει παρα πολλα. Ο υπαλληλος του στολα μου ειπε οτι ειναι καινουρια (αρα καλυτερη δεν το εβγαλα απο το μυαλο μ :P !!!) Εσυ τι με συμβουλευεις να κανω?? Εκτως απο το να διαβασω τα manuals?

 

Δεν ειναι συνδεμενη ?  :o Αλλο ''κουφο'' των Ελληνικων καταστηματων....

Κοιταξε την td-6v την ειχα και ημουν πολυ ευχαριστημενος.Eπισης θα εχεις τη δυνατοτητα να της φορτωσεις expansion packs που μεταμορφωνουν τον ηχο.Μερα με νυχτα...

Για το td-4 δεν υπαρχουν τετοια packs.Προσωπικα πιστευω ειναι ισαξια και οι δυο εχουν τα υπερ και τα κατα.Η 6 εχει πιο πολλους ηχους η 4 εχει πιο πολλα coaching functions.

Για νεους drummer ισως η 4 να ειναι προτιμοτερη.Τα pads θα ειναι με διχτακι και στα 2 σετ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hambis εγω παιζω τυμπανα αρκετο διαστημα, γιαυτο θελω καποια να μου μεινουν. Δεν ειναι συνδεδεμενη γιατι στο μαγαζι δεν χωρας ουτε να περπατησεις ;D Αλλα ειναι τυλιγμενη σε ζελατινες και κανεις δεν εχει παιξει σε εκεινα τα τυμπανα... Οσο για τα pads... Τα τυμπανα ειναι ακριβως οπως ειναι στις φωτογραφιες...

 

Φιλε bassbill σε ευχαριστω πολυ που εξεφρασες την γνωμη σου...

Παιδια τελικα σκεφτομαι να παρω την 6αρα... Θα την αγορασω την Δευτερα/Τριτη και θα σας πω...

Σας ευχαριστω ολους. :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου