Προς το περιεχόμενο

Ma new MusicMan Stingray 5 (+photoz)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και μόνο που γέμισε το Noiz stingrays φτάνει!!!  :)

Ήταν να κάνεις εσύ την αρχή και να σύρεις το ρέμα!!  :P

 

Πάντως και πέρα από την πλάκα, μια ζωή άκουγα άτομα να λένε έχω τον ήχο μου και το ένα και το άλλο, και γω έλεγα "Πότε θα βρω και γω τον ήχο μου;;;" (σε στυλ Δήμητρας-Θοδωρή: "Πότε θα γίνω μάνα;;") και επιτέλους τον βρήκα!!!!

 

Πάρα πολύ καλό όργανο, χαλάλι όλες τις άλλες αγορές που θυσίασα από πέρσυ το καλοκαίρι για το StingRay μου!! Νιώθω πλέον fullfilled!!

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δυόμιση χρόνια για ένα μπλεδάκι.

Σπανίζουνε φαίνεται  ;D

 

Λοιπόν ευκαιρίας δοθείσης, να πω κι εγώ ότι το τελευταίο διάστημα χαζεύω κι εγώ με ένα ΜΜ Stingray 5. Ναι, και όμως, εγώ με πεντάρι. Και να πω και δυό λόγια εν συντομία.

Δεν είχα σκοπό για πάρω κάτι τέτοιο, αλλά ήταν μια ευγενική χορηγία περιορισμένου χρόνου από πολύ καλό φίλο μπασίστα και τραγουδιστή,  καθότι επιμένει ότι τα πεντάρια είναι μονόδρομος, ακόμα περισσότερο για κάποιον που τραγουδάει.

Καθότι καλός μπασίστας και τραγουδιστής  ο φίλτατος Δημήτρης, κρίνει, προφανώς λανθασμένα, εξ' ιδίων τα αλλότρια αλλά σαφώς δικαιούται μία ανασκόπηση (review)  των λεγομένων του, ειδικά όταν παρέχει και το υλικό.  ;D

Το εν λόγω μπάσο είναι πραγματικά πασπαρτού. Δεν είναι ιδιαίτερα βαρύ, το μπράτσο του είναι συμπαθές και σε συνδυασμό με το μικρό σχετικά string spacing (γύρω στο 17mm το βρήκα) και το 44άρι nut το καθιστούν παίχταble ακόμα και απο fingerly challenged αδαείς  8). Αυτά, σε συνδυασμό ότι είναι active με τριθέσιο διακόπτη και μπάσα, μεσαία, πρίμα, το καθιστούν ένα πολύ ευέλικτο όργανο. Ο ήχος του; Musicman through and through και σε όποιον αρέσει. Εμένα μου άρεσε. Η (λίγο πλαδαρή ως σχετικά άσχετος στα IV μπάσα θα έλεγα) Β όντως σε μερικά κομμάτια έδινε ηχητικές λύσεις που είναι πιο ευπρόσδεκτες από αυτές των τετράχορδων.

Δηλαδή με έψησε; Μάλλον ναι.

Είναι το the-one-to-rule-them-all ? Μπααα. Όχι για μένα.

Θα το θελα; Χαζή ερώτηση σε μένα για μπάσα, κοπέλες και μπύρες.  ;D

Θα το παιρνα; Ίσως όχι πρώτο στη λίστα αλλά αν οικονομικά βολέψει, σίγουρα ναι.

Αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.

Θέλω λίγο χρόνο ακόμα μαζί του.

Κανα-δυο χρόνια ας πούμε........

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα-δυο χρόνια ας πούμε........

 

Ο Μήτσος την γνωρίζει αυτή την τελευταία λεπτομέρεια?  :P

 

Πάντως είσαι σε καλό δρόμο για να γίνεις κάποια στιγμή άντρας  :P :P... μόνο με το GAS πρόσεχε γιατί είναι ακριβά τα ρημάδια, και αν μπεις στο λούκι...  ;D

 

YΓ: μιας και περί GAS ο λόγος, έρχεται το μαραφέτι σου, πιθανότατα Μ.Παρασκευή θα το τεστάρεις.  8)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα-δυο χρόνια ας πούμε........

 

 

Επιστροφή λοιπόν στο thread  τον Απρίλιο του 2013

 

...άκου πεντάρι  ;D

 

μιας και περί GAS ο λόγος, έρχεται το μαραφέτι σου,

 

και αλλο !!! :o

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μήτσος την γνωρίζει αυτή την τελευταία λεπτομέρεια?  :P

Δεν είναι ανάγκη να τα ξέρει όλα.

Εν ευθέτω χρόνω...

 

Πάντως είσαι σε καλό δρόμο για να γίνεις κάποια στιγμή άντρας  :P :P... μόνο με το GAS πρόσεχε γιατί είναι ακριβά τα ρημάδια, και αν μπεις στο λούκι...  ;D

GAS υπάρχει. Οι προϋποθέσεις λείπουν  ;)  :-\  :(

 

YΓ: μιας και περί GAS ο λόγος, έρχεται το μαραφέτι σου, πιθανότατα Μ.Παρασκευή θα το τεστάρεις.  8)

Φτου σου ρε γαμ.... Και το θελα Μ. Πέμπτη για τα 12 Ευαγγέλια..... Αίστησις σε λέω μεγάλη.

 

και αλλο !!! :o

Είναι για άλλες χορδές.  ;D ;) 8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αλλο !!! :o

 

Είναι τελειωμένο ρε το παληκάρι...

 

Μην ανησυχείς, δεν πήρε κι'άλλο μπάσσο και για το εν'λόγω θα κάνει και clips... έστω και υπό την απειλή όπλου.  :P :P ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για άλλες χορδές.  ;D ;) 8)

 

Αχά.. ;D .... τότε  οπωσδήποτε sound clips

 

... έστω και υπό την απειλή όπλου.  :P :P ;D ;D ;D

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου