Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με vsti


Imaginator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα αγόρασα ενα καταπληκτικό vsti που προσομοιώνει τον ήχο του μπουζουκιού.To vst τρεχει μεσα απο το kontakt 2 player το οποιο εγκαθίσταται αυτοματα με την εγκατασταση του προγράμματος.Είμαι ενθουσιασμένος με το πρόγραμμα αλλά εχω ενα πολυ περίεργο και εκνευριστικά ασυνήθιστο πρόβλημα.Όλα δουλεύουν ρολόι εκτός απο τρεις τέσσερις συγκεκριμένες νότες που αντιδρούν σαν να είναι πατημένο το sustain pedal.  ???

Αποκλειουμε την περιπτωση να οφειλεται το μιντι κοντρολλερ εφοσον το κανει και απο το πληκτρολογιο του κοντακτ.

Αποκλειουμε την περιπτωση να ειναι ελλατωματικο το προγραμμα εφοσον μου εστειλαν και 2ο dvd

Ti λετε να συμβαίνει?

 

Χρησιμοποιω cubase. Tο pc μου ειναι intel core 2 duo 6600ghz ,4gb  ram , mobo asus q5 deluxe καρτα ηχου marian trace 8.

 

p.s. δεν εχω κανενα αλλο θεμα με vst ή plugin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθος σε kontact libraries που εξομοιόνουν φυσικα οργανα  υπάρχει και μια "ζώνη"

απο καποια πλήκτρα που αν τα κρατησεις πατημενα και πατάς και αλλες νότες κάνουν καποιο "φυσικο εφφε" ή κατι αλλο σαν function.

Μήπως αυτες οι 4 νότες που αναφέρεις είναι κάτι τέτοιο...

Διαβασε και το manual κατι θα αναφέρει σίγουρα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι keyswitches ...το μονο που σκεφτομαι ειναι , να ειναι release samples που ακουγονται περισσοτερο απο οσο πρεπει..Αλλα και παλι γιατι μονο σε αυτες τις νοτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου