Προς το περιεχόμενο

FENDER JAPAN


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αναφερθώ,σε ένα σχολιο που διάβασα ,απο κάποιον φίλο στο ΝΟΙΖ,οτι οι FENDER JAPAN ,πωλούνται μόνο στην Ιαπωνία.

Είναι λάθος ότι οι japan Fender ,πωλούνται μόνο στην Ιαπωνία.

Αν και στο e-mail που έστειλα στην FENDER JAPAN ( για το πώς μπορώ να αγοράσω ένα J.BASS JAPAN ) η απάντηση που πήρα ήταν οτι δεν μπορώ και πως αυτα τα όργανα πολούνται μόνο στην Ιαπωνία.

Εχθές όμως βρήκα μια διεύθυνση στο διαδύκτιο.

" The Guitar Emporium " U.K.

Πρόκειται για "μαγαζί" που εδρεύει στην ΑΓΓΛΙΑ.

Με πολύ καλές τιμές.

Επισκεφθείτε το..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω που διαβασες το σχολιο αυτο,αλλα εδω μεσα πολλοι εχουμε παρει ιαπωνικες Fender κατευθειαν απο την Ιαπωνια (απο ISHIBASHI,STRINGNET κτλ).

 

Δυστυχως στα υψη που εχει παει το Γιεν (20% μεσα σε ενα χρονο)..αποχαιρετα την την..Ιαπωνια... ;D ;D

 

Στην Αγγλια υπαρχουν καμμια 10αρια μαγαζια που φερνουν απο ΙΑΠΩΝΙΑ,επισης πολλες γιαπωνεζικες Φεντερ φερνει και ο THOMANN.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eγω εχω ενα FEnder 51 precision made in Japan

απλα εχω ακουσει και κατι αλλο¨: οτι δηλαδη πολλες φορες η Αγγλια εχει καποια συμφωνια με Ιαπωνια για καποιες special edition μονο για την αγγλικη αγορα.

πχ υπαρχει Malmsteen Japan μονο για Αγγλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως στα υψη που εχει παει το Γιεν (20% μεσα σε ενα χρονο)..αποχαιρετα την την..Ιαπωνια... ;D ;D

 

Επισης, τωρα που εχει πεσει στον πατο η λίρα, η Αγγλια μετραει πολύ...

 

Γενικα απ'όσα εχω διαβασει τα μοντελα απο Ιαπωνια χωριζονται στα export και non export. Τα πρωτα ειναι αυτα που εξαγει το εργοστασιο κανονικα και σχεδον παντα χρησιμοποιουν Γιαπωνεζικους μαγνητες με μια προτειμηση στα basswood σωματα. Αντιθετα τα δευτερα που εχουν αμερικανικους μαγνητες και θεωρουνται κορυφαιας ποιοτητας δεν εξαγονται επισιμως απο την Fender Japan και τα βρισκεις με alder ή basswood σωματα ...Τωρα στην ζουλα βγαινουν εκτος Ιαπωνιας τα παντα, οποτε ευκολα βρισκεις κιθαρα με αμερικανικους μαγνητες που σκιζει...Για μεταχειρισμενες non-export τσεκαρετε και το fareastguitars απ'οπου πηρα την δική μου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, τωρα που εχει πεσει στον πατο η λίρα, η Αγγλια μετραει πολύ...

 

Δυστυχως και οι Αγγλοι σε ΓΙΕΝ αγοραζουν απο την Ιαπωνια & η λιρα εχει πεσει ΑΚΟΜΑ περισσοτερο απο το ευρω σε σχεση με το γιεν.. :'(

 

τις περισσοτερες απο τις κιθαρες που πουλανε στην Αγγλια στα 700+ ευρω τις ειχα βρει περυσι στο Τοκυο 300-500 ευρω...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου