Προς το περιεχόμενο

Pain of Salvation και Eurovision;;;


dionisissab

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Dear boys n’ girls

Επειδή έχει τύχη και έχω βρεθεί επί σκηνής σε Eurovision για λογαριασμό της «μαμάς πατρίδας», θα σας πω μόνο τούτο: Μακάρι να πάνε και να το σηκώσουν κιόλας για να χαλάσουν το πάρτι στους διάφορους χαζοχαρούμενους που (δικαίωμα τους φυσικά) θα υποστηρίζουν τα διάφορα… φτερά και πούπουλα που θα κάνουν παρέλαση… Οι Lordi ήταν περίπτωση που τους χάλασε την… μανέστρα και είχε πολύ πλάκα…

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Αν επιτρέπεται, με ποιούς ήσουν?

 

Αυτό ας το κρατήσουμε κάτω από πέπλο μυστηρίου lol...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρακιντζής... Το'ξερα!!!

 

Δεν ξέρω, δεν απαντώ... Ή όπως έλεγε και ο ΑΡΚΑΣ «η απάντηση μου είναι ίσως και αυτό είναι οριστικό».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;D  ;D  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γέρνει λίγο μονόπατα τελευταία η βάρκα στους P.O.S. αλλά τι να κάνουμε ο Daniel είναι μεγάλη προσωπικότητα... ;) ;) Δεν με χαλάει που θα πάει στην Eurovision αρκει το τραγούδι να μετράει! Άν είναι κάνα ξενέρωμα τότε ... Θέλει προσοχή πάντως...

 

Για να δούμε... ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάνε ρε στη Eurovision και να τα γ%$#^&*&ν όλα! έχουμε πήξει με τους επαναλαμβανόμενους κόπανους και βυζαρουδες εκει πέρα...

 

Αλλά να πω και κάτι άσχετο γιατι συγχρόνως διαβαζα για τις απατεωνιές της ΕΡΤ και τους χιλιαδες υπάλληλους που εχει που ούτε οι μισοι πατάνε στο καναλι...?

 

Εχουμε αναλογιστεί το ΚΟΣΤΟΣ αυτης της διοργανωσης...?και δε μιλάω για τη διοργανώτρια χώρα αλλα και για την κάθε χωρα που συμμετέχει...

 

πχ Ελλάδα...μας εχουν πήξει στα τέλη της ΕΡΤ για να χρυσοπληρωνονται ολοι αυτοι που ανεβαίνουν επι σκηνής...άραγε απόσβεση γίνεται...?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά να πω και κάτι άσχετο γιατι συγχρόνως διαβαζα για τις απατεωνιές της ΕΡΤ και τους χιλιαδες υπάλληλους που εχει που ούτε οι μισοι πατάνε στο καναλι...?

 

Ένα άσχετο σχόλιο.

Γελάω αρκετά με τις αποκαλύψεις που γίνονται περί του δημοσίου και της διαχείρισης των χρημάτων.

 

Έχει πολύ πλάκα να τα παρουσιάζουν σαν 'Νέα'.

 

Οντοπικ, ποιο κομμάτι θα στείλουν οι POS Eurovision τελικά ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαίνω πως εαν πρόκειται αυτή η ντροπή η eurovision να γίνει κάτι ποιοτικό πρέπει κάποιος ποιοτικότερος απο τους συνηθισμένους να ρίξει τα μούτρα του και να πάει, αλλά κατα τη γνώμη μου ισχύει και το αντίστροφο ταυτόχρονα: Κάποιος ποιοτικός που θα συμμετάσχει, αυτομάτως γίνεται (ή έχει ήδη γίνει ή θα αναγκαστεί στην πορεία να γίνει) περισσότερο εμπορικός.

 

με λίγα λόγια οι POS μπορουν να επηρεάσουν την γιουροβίζιον προς το καλύτερο, αλλά αυτό συνεπάγεται οτι και η γιουροβίζιον θα επηρεάσει τους POS. Η απόφαση είναι δική τους.

 

όπως και νά'χει, η eurovision και τα κομμάτια που στέλνονται αποτελούν καθρέπτη της κουλτούρας των ανθρώπων που ασχολούνται με αυτήν. Δεν είναι τυχαίο που εμεις στέλνουμε πάντα το κλασσικό σκυλο-ποπ τραγούδι, αφού όλοι όσοι θα διαλέξουν το τραγούδι, ακούνε μια απο τα ίδια.

αν το τραγούδι των pos τελικά επιλεχθεί, αυτό θα σημαίνει επίσης κάτι για την αντίστοιχη χώρα ;)

 

στην τελική καλύτερα να είσαι εμπορικός και αξιόλογος, παρα τελείως ελεεινός όπως οι δικοί μας ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά είμαι πολύ αντίθετος με το πανηγυράκι που λέγεται eurovision.

Κάθε χρονιά μαζεύονται 20 χώρες και αγωνίζονται για την πρωτιά.

Ποιο τραγούδι είναι το καλύτερο..Ποια χώρα θα σηκώσει την euroκούπα ώστε να νιώσει "περήφανη".

Και εκτός αυτού η χώρα που θα τη σηκώσει με ποια κριτήρια επιλέχθηκε και βραβεύτηκε?

Αυτό είναι η μουσική?Αυτό είναι πολιτισμός?

Η απάντηση δίνεται και αν εξεταστεί η πλειοψηφία των νικητών της eurovision.

Που είναι τώρα?τι κάνουν?

Όλοι έχουν ξεφτύσει.Σαν τα περισσότερα τραγούδια της σημερινής μουσικής βιομηχανίας που παίζονται για 2-3 μήνες και μετά ξεχνιούνται.

Θέλω να πω οτι δεν είναι μόνο το εμπορικό κομμάτι του διαγωνισμού που με ενοχλεί.

Είναι ο ίδιος ο θεσμός ο οποίος για μένα έτσι όπως είναι διαμορφωμένος δεν θα μπορέσει ποτέ να ανέβει ποιοτικά.

Και θα δώσω και ένα ακραίο παράδειγμα απλά και μόνο για να σας δώσω να καταλάβετε πως το σκέφτομαι.

 

Γίνεται να στέλναμε τον Mozart, τον Beethoven, τον Bach κοκ με τα έργα τους και να κάναμε ανοιχτή ψηφοφορία για το ποιος είναι ο "καλύτερος"?

 

Ακραίο αλλά αυτό που θέλω να πω είναι οτι στη μουσική δεν μπορείς να συγκρίνεις.

Και πόσο μάλλον όταν η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που θα συγκρίνουν και θα καθορίσουν το αποτέλεσμα δεν έχει ίχνος μουσικής παιδείας.

 

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου