Προς το περιεχόμενο

θελω την βοηθεια σας για επιλογη χρωματος pickguard & hardware για Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω την βοηθεια σας για επιλογη χρωματος pickguard & hardware στην συγκεκριμη στρατ.

Θα ηθελα να ακουσω καπιες προτασεις παντως εγω ειμαι αναμεσα σε περλα pickguard η Tortoiseshell με gold hardware.

Eυχαριστω

strat22.thumb.JPG.055ca2b000a806f16d9444b1045129f7.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και με τα ταχυδρομικα ανεβαινει αρκετα η τιμη, προτεινω το Brown Shell απο http://www.warmoth.com/Pickguard/StratPickguard.aspx

 

To εχω βαλει σε αντιστοιχου χρωματος κιθαρα

dsc03177i.jpg

 

2η επιλογη Tortoise

3η επιλογη Κρεμ περλα (οχι ασπρο)

 

Σε ολα προτιμω χρυσο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον KostasP.

 

Vintage Pearl

Tortoise

και

Brown Shell

 

Mετά αν έβαζες κανένα λευκό ή cream... αλλά τα παραπάνω είναι πολύ πιο ωραία! To μαύρο θα ταίριαζε σε ποιο ανοιχτόχρωμο ξύλο.

Όσο για το hardware δεν είμαι fan του χρυσού... αλλά αυτά είναι γούστα. Στη συγκεκριμένη κιθάρα πάντως της πάει το χρυσό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rosewood και μη το σκεφτεσαι! Πανε σε ενα οργανοποιο να σου κοψει ενα, θα ειναι matching με την ταστιερα και θα συμπληρωνει το "νατουρελ" (τι ειπα παλι) υφος της κιθαρας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά του brown shell (που είναι πολύ όμορφο), μπορείς να βάλεις και το πιο ανοιχτόχρωμο Fender Bronze Moto, αυτό:

fender_pg_bronze.jpg

Και φυσικά συμφωνώ για gold hardware.

Α έχε υπόψιν οτι μπορείς να βρείς και αυτά στο εμπόριο

68717584_o.jpg

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια αλλα ακομα δεν μπορω να αποφασισω.Αλλα πιο πολυ απο ολα μου αρεσε το Brown Shell.Ποσο κανει περιπου με τα μεταφορικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλίσσανδρος είναι? εμένα μου θυμίζει τη Tele του Harrison. εγώ θα πρότεινα plain black... θα μοιάζει κάπως έτσι (Strat βέβαια...)

http://www.themusiczoo.com/fendercustom/60_Rosewood_Telecaster_NOS_Satin_Finish_John_Cruz_CZ511122combo.jpg

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια αλλα ακομα δεν μπορω να αποφασισω.Αλλα πιο πολυ απο ολα μου αρεσε το Brown Shell.Ποσο κανει περιπου με τα μεταφορικα?

 

http://www.warmoth.com/Ordering/InternationalShipping.aspx?c=GR

Συμφερει οταν παραγγελνεις σωμα και το pickguard μπαινει στο ιδιο κουτι χωρις εξτρα χρεωση. Αν παραγγειλεις με USPS κατα 99% δε θα πληρωσεις τελωνειο, με UPS θα πληρωσεις τελωνειο και αμοιβη εκτελωνιστη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, κι εμένα το Brown μου άρεσε περισσότερο....

Kι εγώ είμαι στην φάση της ανανέωσης μιας στρατ και το σκέφτομαι σοβαρά....

Θα περιμένω να αποφασίσεις και μετά θα βάλω και εγώ μια φωτό της δικής μου μπας και μου δώσουν κι εμένα καμμιά καλή ιδέα....

Hardware τι εννοείς??? Μαγνήτες κλπ ηλεκτρικά ή γέφυρα κλπ ?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου