Προς το περιεχόμενο

Διπλοι μαγνητες σε Squier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα ;D,εχω μια τρελη απορια σημερα το πρωι που ξυπνησα και λεω να την ρωτησω και οτι γινει.Λοιπον εχω μια Fender Squier πολυ φτηνη κιθαρα με τρεις μονους μαγνητες αλλα nevermind.Λοιπον αναρωτιωμουνα αν γενικα σε τετοιου ειδους κιθαρες μπαινουν διπλοι μαγνητες.Με την φαντασια μου θα ελεγα οτι δεν γινετε λογο κατασκευης του σωματος..Τελικα τι ισχυει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότερες Squier είναι φτιαγμένες ώστε να μπορείς να βάλεις HSH συνδυασμό. Η σίγουεη λύση βέβαια είναι μία: Βγάλε το pickguard και δες!

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα ωπα κατσε γιατι δεν ειμαι πολυ γνωστικος απλα τωρα αρχιζω να μαθαινω για τα ηλεκτρικα μερη της κιθαρας.picκguard στα ελληνικα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ αστο καταλαβα αλπα κατι αλλο..αμα βγαλω το pickguard πρεπει να προσεχω για τυχον καλοδια η γενικα κατι που μπορει να προκαλεσει ζιμια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΕΝΟΦΥΛΑΚΑΣ εκ του Pick και Guard. σοβαρα τωρα, ειναι η λατινικη ονομασια για το στιφαδο.

 

τελειως σοβαρα τωρα, οταν βγαλεις το pickguard ναι προσεχε τα καλωδια μην τα τραβηξεις κατα λαθος γιατι μετα θα θες καλαϊ και κολλητηρι να τα ξαναενωσεις. αλλα αυτο που θα πρεπει να δεις ειναι να εχει θηκες μεγαλες για διπλους σε neck kai bridge θεσεις.

δηλαδη καπως ετσι...οπως στη φωτο. να ειναι αρκετα πιο φαρδιες απο τη θεση του μεσαιου μαγνητη. Replacement-Guitar-Body-Strat-Quilt-tobacco-burst-med.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου