Προς το περιεχόμενο

Eπισκευές πεταλιών! Πώς / Πού?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά παιδιά.

θέλω να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί για να επισκευάσω ένα παλιό distortion dst-1 της KORG.( μία παίζει, μια δεν παίζει).

ισως υπάρχει κάπου μέσα κάποιο ανάλογο θέμα αλλά δεν βρήσκω.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και ανοιξε το θεμα..Σορρυ yannis37 αλλα δεν ξερω τιποτα. Θα ηθελα να ρωτησω κατι παρομοιο. Εχω καιρο ενα marshall shredmaster το οποιο λογο καποια πτωσης φανταζομαι συν το περασμα του χρονου δεν λειτουργει καθολου.. φανταζομαι οτι θα ειναι καποια κολληση που θα χαλασε γιατι και πιο παλια δεν εκανε καλη επαφη με το τροφοδοτικο. Που μπορω να παω?? σε ενα μαγαζι μου ειπαν 30 για να το στειλουν στν αντιπροσοπεια συν οτι αλλο χρειαστει και δεν ειναι σιγουρο αν επισκευαζετε.. αξιζει τον κοπο??(και το χρημα βασικα??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις π.μ ;)

 

ρε παιδες....πειτε και σε μας τιποτα....αναφερετε κανα μαγαζι... ;D

 

θελω και εγω επισκευη σε κατι πεταλακια...

 

για πειτε.. 8)

Οι καλύτερες ιδέες μας έρχονται από άλλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και υπάρχει κίνηση στο θέμα,να πω και εγώ τον πόνο μου.

 

Εχω ένα πεταλάκι digitech delay που εχει πρόβλημα στο on off κουμπάκι του.

Εβγαλα λοιπόν το σασί του και το έβαλα στο ρεύμα και δοκιμάζοντας με το δακτυλο,

πάταγα το κουμπάκι του και ενώ την μία φορά μπορεί να έπιανε τις άλλες δέκα δεν έκανε τίποτα.

Σαν να μην κάνει καλή επαφή το κουμπάκι με το chip .

Γενικά στα digitech πετάλια μπαίνει χέρι ή θα πάει χαμένο το πετάλι;

 

Σε ένα άλλο πετάλι (wah) υπάρχει άλλο προβλημα.Όταν το πετάλι είναι ενεργοποιημένο δίνει

το  σήμα (με εφε) κανονικά στον ενισχυτή οταν όμως είναι απενεργοποιημένο (off)  δεν βγάζει

καν σήμα.

 

Μήπως έχετε κάποια λύση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάθε εταρία, έχει και την αντιπροσωπία της, όπως και το service αυτών. Οπότε θα μπορούσατε σαν μία πρώτη κίνηση να απευθηνθήτε σε αυτούς και αν δεν σας καλύψουν υπάρχουν και οι ιδώτες, που άλλωτε είναι καλύτεροι και αλλωτε χειρότεροι απο τα επίσημα service.

Ενημερωτικά (και δεν θέλω να θεωρηθεί διαφήμιση αφού είναι εξουσιοδωτημένα service) για τα Roland-Boss έχει ο Στόλλας, τα Digitech, Marshall και Korg, η Bon Studio.

Για τα πεταλάκια που αναφέρατε χωρίς μάρκα, αδυνατώ να απαντήσω ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...αν είναι πάντως να πάει κάποιος στο service του Bon Studio χίλιες φορές να τα πετάξει όλα απ' το παράθυρο. Αγιογδύτες και άσχετοι. Τελευταία φορά (πρίν 4 χρόνια) πλήρωσα 700 ευρώ σε τρείς επισκέψεις για να...χαλάσουν περισσότερο τον ενισχυτή μου (ξεκίνησα από ένα βύσμα και στο τέλος χρειάστηκε recapping!!! - το οποίο φυσικά δεν το έφτιαξαν οι ίδιοι)

 

 

Αν είναι κάποιο ακριβό πετάλι, ή κάποιο συλλεκτικό ή κάτι που το χρειάζομαι και έχει σταματήσει να βγαίνει το πάω στον Jam. Με πιο φθηνά δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος φίλος είναι από Πάτρα μπορώ εγώ να ρίξω μια ματιά (αφιλοκερδώς). Αν χρειαστεί κανένα ανταλλακτικό το αγοράζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου