Προς το περιεχόμενο

Παραξενο προβλημα με fast track usb....


tenzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

 

Εδω και δυο βδομαδες εχω ενα περιεργο προβλημα.Συνδεω τον φορητο υπολογιστη στην μπριζα μεσω ενος πολυμπριζου, στο οποιο εχω και ενα αεροθερμο.Επισης στον υπολογιστη εχω συνδεδεμενη μια M-audio fast track usb.

Καποιες φορες, οταν κλεινω το αεροθερμο χανετε η εξοδος απο την καρτα ηχου.Δεν ακουγεται τιποτα που λεμε.Η καρτα συνεχιζει κανονικα να περνει ρευμα αφου αναβει το λαμπακι.Βγαζω το usb καλωδιο, το ξαναβαζω και ολα καλα.Δεν ξερω τι να πω.

Το παραξενο ειναι οτι ακομα και αν συνδεσω τον υπολογιστη σε διπλανη μπριζα, ξεχωριστη απο αυτη του πολυμπριζου παλι γινεται το ιδιο!!!(αν κλέισω το αεροθερμο που βρισκεται στο πολυμπριζο κλεινει ο ηχος αν και ο υπολογιστης ειναι σε διπλανη μπριζα)

 

  Φανταζομαι οτι εχει να κανει με την ταση του ρευματος.Θα επρεπε να ανησυχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μην έχεις καλή γείωση και να περνούν οι θόρυβοι του μοτερ του αερόθερμου.

Σίγουρα θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά με τις M-Audio τα έχω δει όλα, αφού και η δικιά μου Fast Track Pro και η Audiophile ενός φίλου σταματάνε να δουλεύουνε αν...... ανοίξουμε το φως του δωματίου  ::) ::)

Μια λύση που βρήκα και γλυτώνεις το άνοιξε-κλείσε της κάρτας ήχου, ανοίγεις το control panel της M-Audio, ξετικάρεις το Output και το ξανατικάρεις, και ο ήχος ξανάρχεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου