Προς το περιεχόμενο

1.000.000 $ θα κοστιζει αυτη η κιθαρα σε μερικα χρονια...


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλον είμαι εκτός κλίματος αλλά είμαι ο μόνος που βλέπεω ένα κομμάτι ξύλο με 6 χορδές;

Eδώ δηλαδή, βλέπεις ένα κομμάτι χαρτί?

shato_ikem_obschaja_200x143_pc.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

marathon, θα προτιμούσες 400,000 $ σε Les Paul ή σε διαμάντια?

στη τράπεζα, στις νήσους Καϊμάν...LesPaul έχω ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι έχουν μεγάλη σχέση η δική σου les paul με τις συγκεκριμένες..  ;)

Σήμερα...να τα ξαναπούμε σε 70 χρόνια?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδώ δηλαδή, βλέπεις ένα κομμάτι χαρτί?

shato_ikem_obschaja_200x143_pc.jpg

Μν μπερευεις διαφορετικα πράγματα. ΓΙα να παιξεις μουσικη δεν χρειαζεται κιθαρα 50ατιας. Μιλησα συγκεκριμενα για κιθαρες οχι γνκ για πανακριβα κρασιά. Και ειδικα για τα κρασια που κάθε χρονια ειναι διαφορετική ειιναι αλλου ειδους καταστάσεις.

 

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μν μπερευεις διαφορετικα πράγματα. ΓΙα να παιξεις μουσικη δεν χρειαζεται κιθαρα 50ατιας.

Εσύ μην τα μπερδεύεις. Κανείς δεν είπε ότι αγοράζεις μία παλιά κιθάρα των 1.000.000 για να παίξεις μουσική...όπως και ένα Chateau Ykuem του 60 δεν το αγοράζεις για να το πιείς (για να το πιείς, αγοράζεις 2 για να μείνει το ένα).

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα το εξαιρετικό θα έλεγα μετά από 70 χρόνια. Το γιατί οι 59ers και οι λοιπές εκείνης της εποχής έχουν τέτοια δυσθεώρητη αξία έχει άμεση σχέση με το γεγονός ότι ήταν από τις πρώτες που είχαν κατασκευαστεί, καθώς επίσης και με τους μικρούς τους αριθμούς και με λοιπές συγκυρίες της εποχής (πχ. η σπανιότητα του χρώματος, η κατάργηση κωδικών κλπ).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα...να τα ξαναπούμε σε 70 χρόνια?

Ναι αν πάρεις σβάρνα όλη την οικουμένη και κάψεις όλες τις LP DC special του κόσμου, μπορεί.

 

Αλλιώς δεν βλέπω πως μια Gibson που μετά από τόσα χρόνια μπορεί να βρεθεί ακόμα σε ΑΨΟΓΗ κατάσταση με €1,2Κ , θα εκτιναχτεί σε επενδυτικό προϊόν για συνταξιοδότηση.

Με το σκεπτικό αυτό, μερικά από τα παιδιά εδώ μέσα πρέπει να πάψουν να δουλεύουν.

Εκτός και αν ετοιμάζεσαι να γράψεις ΤΟ ΕΠΟΣ με αυτήν και πατώντας το κουμπί send για το Internet publishing του, αυτοκτονήσεις. Ασε μωρέ, έρχονται Χριστούγεννα.

 

Να μη λέμε τα ίδια παιδιά. Καταντάει βαρετό.

Συλλεκτικό είναι κάτι όταν διαφοροποιείται από την μαζικότητα (εάν δεν είναι εγγενώς κατασκευασμένο πανάκριβα π.χ. pickguard με διαμάντια).

Και το συλλεκτικό είναι πολύ δυσκολότερο σήμερα από ότι πριν 30 χρόνια.

Αλλιώς καταντάει σαν τις συνεχείς διαφημίσεις με το συλλεκτκό Τηλέραμα ή ξέρω γω....

 

Αυτά.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι έχουν μεγάλη σχέση η δική σου les paul με τις συγκεκριμένες..  ;)

 

Μεσα απο ενα Μαρσαλι με τα γκαζια τσιτα πιστεψε με ΙΔΙΕΣ ακουγονται..... ;D ;D

 

 

αλλα απο την αλλη & καθαρα να παιζεις  δινεις 3000 και παιρνεις μια VOS και "εισαι εκει". ;D

 

επαιξα προσφατα με μια 59αρα original (η οποια τελικα πουληθηκε στον κιθαριστα τον Green Day για περιπου 1 εκ δολλαρια) & πραγματικα η αντιδραση μου οσον αφορα τον ηχο της ηταν "σιγα τα αυγα".....

 

επενδυτικα βεβαια ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ "προϊον" οι vintage guitars....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου