Προς το περιεχόμενο

Triton extreme


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ το Triton extreme μέχρι 1000 ευρώ μαξ??

Ψάχνω παντού και δεν το βρίσκω.. το βρήκα μόνο στο ebay της Αγγλίας μετά από μήνες και μου το φάγανε στα τελευταία 10 δευτερόλεπτα με 800 λίρες (γύρω στα 900 ευρώ)!! Ξενέρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λιγο δυσκολο σ'αυτη την τιμή στην Ελλαδα. Εδω μπορει να το βρεις και 1700 :P (αλλα με φουλ ηχους αμζα, οχι αστεια).

 

Υπομονη, επιμονη και αν δω κατι θα σου πω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks dude για τη στήριξη:) Ναι όντως πολύ δύσκολο για Ελλάδα. Μετά σκεφτόμουνα να το φέρω από Αμερική αλλά δεν ξέρω τι παίζει από μεταφορικά (πόσα λεφτά κι αν είναι αρκετά ασφαλές) και εκτελωνισμούς.. Θα μπορούσε να συμφέρει γιατί υπάρχουν πολλά extreme εκεί με 1000-1400 δολλάρια.. Όποιος ξέρει είναι more than wellcome να με ενημερώσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ σου βγει λίγο (κι οταν λεω λίγο εννοω πολυ) παραπανω να φερεις ενα τοσο μεγαλο σε ογκο και αξία οργανο απο Αμερικη. Πιο αναλυτικα (οσο αναλυτικα γινεται δηλαδη) τα αναφερει ο Υπερφανκ σ'αυτο το θεμα http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

 

Ισχυουν για όλα τα οργανα οπως επισημαίνει. Εχοντας αυτό για οδηγο μπορεις να αξιολογήσεις και τις υπερατλαντικες ευκαιριες :P

 

Φθηνότερες εναλλακτικες εχεις σκεφτει ή χρειαζεσαι οπωσδηποτε το extreme?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow καταπληκτικός και πληρέστατος οδηγός!!

Απ'ότι κατάλαβα λοιπόν περί τα 300 με 400 ευρώ παραπάνω θα πάει το μαλλί. (Και για Αγγλία που βρίσκομαι και θα βρίσκομαι για έναν ακόμα μήνα, υποθέτω οι τιμές σε μεταφορικά και εκτελωνισμούς θα είναι πάνω κάτω οι ίδιες, άντε λιγάκι φθηνότερες.)

Και πάλι λοιπόν συμφέρει να το πάρεις από Αμερική και να σου βγει 1300-1400 ευρώ μαζί με τη Moss, παρά από Ελλάδα και να σκάσεις 1700..

Οπότε κοιτάμε και το ebay.com παράλληλα με το .co.uk :P

 

Δυστυχώς η μόνη μου εναλλακτική είναι ακόμα πιο ακριβή και λέγεται Μ3. Οπότε μόνο αν κάτσει κάποια καταπληκτική-πάμφθηνη ευκαιρία (που δεν το βλέπω..) παίζει actually σαν εναλλακτική το  Μ3.. Αλλά και πάλι προτιμώ το extreme για τους ήχους, τη λάμπα, και τη γαμάτη Moss! :)

 

Κατά τα άλλα αν έχει να προτείνει κάποιος κάποια άλλη εναλλακτική είμαι παραπάνω από ανοιχτός!

Οι απαιτήσεις μου είναι:

-Ποιότητα ήχων άνω του μετρίου (π.χ. το g6 το θεωρώ κάτω του μετρίου και το m3 λίγο πάνω από το μέτριο)

-Πλήρης επέμβαση στο πείραγμα των ήχων, για να φτιάχνω τα μπλιμπλίκια μου όπως ακριβώς τα θέλω!

-Τουλάχιστον 8 layers combi, και εννοώ επίσης 8 split zones στο keyboard απαραίτητα

-Τουλάχιστον 5 insert effects

-Sampler

-Θύρα USB

-61 πλήκτρα

 

Επίσης ξέρω ότι παίζει και το triton studio σαν εναλλακτική αφού έχει όλα τα παραπάνω, αλλά έχοντας ήδη το Triton Pro X (το οποίο δεν θέλω να το δώσω)

νομίζω ότι θα είναι κρίμα να έχω 2 keyboards με σχεδόν ολόιδιους ήχους.

 

Αυτά...

Το κυνήγι λοιπόν ξεκινά, για να δούμε... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(π.χ. το g6 το θεωρώ κάτω του μετρίου και το m3 λίγο πάνω από το μέτριο)

 

:o γιου φαουλ. Μετά το k2600 θεωρω το fantom g το καλυτερο workstation αυτη τη στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιου?? φαουλ?? :P

 

Κοίτα μπορεί να είναι όντως από τα καλύτερα workstation, με βρίσκεις σύμφωνο έχει άπειρες δυνατότητες. Εγώ αναφέρθηκα πιο συγκεκριμένα στην ποιότητα του ήχου. Πήγα και άκουσα το g6: ούτε πιάνα ικανοποιητικά έχει, ούτε στρινγκς, ούτε όργανα... Του M3 ήταν ικανοποιητικά... Του Motif xs ήταν σχεδόν όλοι του οι ήχοι άπιαστοι! (Όπως και η τιμή του επίσης.. :P)

Για μένα το καλύτερο σε συνδυασμό δυνατοτήτων-ήχων είναι το Motif xs, αν και νομίζω ότι έχει μόνο 4 split zones στο keyboard οπότε εκεί με ξενερώνει...

Αλλά τι να κάνεις, δεν υπάρχει το τέλειο keyboard... αν υπήρχε δεν θα λειτουργούσε η αγορά γιατί όλοι θα έπαιρναν το ίδιο... Οπότε υπάρχουν πολλά ώστε το καθένα να υπερισχύει σε κάτι και να μπορούν να πουλάνε όλες οι εταιρείες..

 

Εγώ πάντως θέλω το extreme!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε εχει πολλους χαλια ηχους. Αλλα πραγματικα θελει το 1/10 του χρονου 

που θελεις στα υπολοιπα για να τον στρωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου