Προς το περιεχόμενο

Πως να χρησιμοποιησω το addictive drums??????


Skyl1n3R

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα σετ roland td9-kx, ενα pc και το addictive drums. πως και με τι παραπανω θα καταφερω να χρησιμοποιησω το addictive drums με το σετ μου????? ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσων εχεις εγκαταστησει το AD (εκδοση 1.5.1) φανταζομαι στο pc/mac σου θα χρειαστεις καλωδιο midi σε usb για να στειλεις τα midi σηματα απο τον εγκεφαλο στην καρτα ηχου (ειτε εξωτερικη ειτε εσωτερικη)

Στο mapping του AD μην ξεχασεις να επιλεξεις απο τα presets το roland td9

Στην νεα εκδοση η υποστηριξη για e-drums ειναι καταπληκτικη

 

Ενοειται οτι το ad τρεχει μεσω vst host οπως cubase, pro tools, logic, reaper κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεις σας...αυτο με το vst hosts πως γινεται??? δλδ θα ανοιξω το cubase και απο πανω το addictive drums???? πρεπει να ξερω να δουλευω cubase??? γτ τοτε φεξε μου και γλιστρησα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεις σας...αυτο με το vst hosts πως γινεται??? δλδ θα ανοιξω το cubase και απο πανω το addictive drums???? πρεπει να ξερω να δουλευω cubase??? γτ τοτε φεξε μου και γλιστρησα......

 

Χρειαζεσαι ενα προγραμμα για να ''φιλοξενησει'' το AD , ενα προγραμμα επεξεργασιας και ηχογραφησης μουσικης.Εαν παρεις το superior drummer ερχεται με δικο του προγραμμα για να ανοιξει το Solo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου