Προς το περιεχόμενο

Μάνα πήρα ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ωραία κιθάρα, μεγειά! Κάπως τα F-holes μου κάθονται μεγάλα και ψιλοπερίεργα αλλά όχι μονο σ' αυτην αλλά και στην PRS. Καθαρά υποκειμενικό θέμα βέβαια και έχει να κανει με το μέγεθος και το σχήμα του σώματος. Ωραία σε πάει πάντως παικτικά. Αυτη σε παρέσυρε στα ακορντάκια, ή είναι το στιλ σου τέτοιο; Οι Ibanez πάντως έχουν πολύ βολικό μπράτσο για μένα και πιστεύω ότι το radius και το πάχος, που είναι σχεδόν κοινό σε όλες, δεν είναι τυχαίο όπως δεν είναι τυχαίοι endorsers και οι Benson, Vai, Satriani.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...όπως δεν είναι τυχαίοι endorsers και οι Benson, Vai, Satriani.

 

+1

 

Καλοπαιχτη και απο μενα φιλε μου.

Το ειχα δοκιμασει και γω στον Τριμη το συγκεκριμενο μοντελο και μου ειχε αφησει πολυ καλες εντυπωσεις.

 

Καλοπαιχτη και παλι.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Απ ό,τι φαίνεται είχε προσπαθήσει να την πουλήσει και σε άλλους ο τρίμης :).

 

Το μπράτσο είναι χορταστικό αλλά άνετο. To my shame έχω πάνω τις χορδές της μάνας της, και λέω να βάλω 12 φλατ, που να πάω να μου ανοίξουν λίγο το nut;

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Απ ό,τι φαίνεται είχε προσπαθήσει να την πουλήσει και σε άλλους ο τρίμης :).

 

Το μπράτσο είναι χορταστικό αλλά άνετο. To my shame έχω πάνω τις χορδές της μάνας της, και λέω να βάλω 12 φλατ, που να πάω να μου ανοίξουν λίγο το nut;

 

Πολυ ωραια η κιθαρα σου με γεια!

 

Εχεις και σε αλλες κιθαρες σου 12 φλατ? Τι εχει τωρα πανω 9αρες? Εγω θα ελεγα να βαλεις 10αρες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10ρες έχει, για ροκο μπλουζιές είναι βούτυρο. Αλλά έλεγα να κάνω μια κιθάρα για ποιο κλασικό τζαζ ήχο. Ή σε αυτή ή στη στρατ λοιπόν πρέπει να βάλω 12ρες :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόπαιχτο το κιθαρόνι, πολύ όμορφη.

Για χορδές τσέκαρε πρώτα αν σηκώνει 12άρες, μη σου κάνει το μάνικο τόξο. Εγώ θα έλεγα να βρείς 10αρες (το πολύ 11άρες) flatwound, νομίζω έχει η Dogal, η Dadario και η DR.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου