Προς το περιεχόμενο

Nighttrain VS AC15 CC1X VS Tiny Terror VS Handsome Devil


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή και εγώ είμαι έτοιμος να πάρω τον night train, θα ήθελα να ακούσω κάποιες γνώμες για την απουσία fx loup (είναι ο μόνος λόγος που δεν προχωράω στην αγορά του)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έλλειψη fx loop αποτελεί πρόβλημα εάν θες να χρησιμοποιήσεις την παραμόρφωση του ενισχυτή (όχι πετάλι δλδ) και μαζί εφέ όπως delay ή reverb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν χρησιμοποιήσω τα καθαρά του ενισχυτή (που από ό,τι έχω ακούσει είναι κορυφαία) και δουλέψω παραμόρφωση και εφέ από πετάλια (ή όλα μαζί από μία πεταλιέρα όπως tonelab) δεν θα με ενοχλήσει η απουσία της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, λογικά δε θα έχεις πρόβλημα.. Πάντως, έχοντας ακούσει διάφορα κλιπάκια (το τονίζω, δεν τον έχω ακούσει από κοντά) τα καθαρά του δε μου έκαναν εντύπωση, μπορώ να πω ότι δε μου άρεσαν.. Αντίθετα, η μαμίσια παραμόρφωση του ενισχυτή μου φάνηκε πολύ μάχιμη!! Θα περιμένω βέβαια να τον ακούσω "κανονικά"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου