Προς το περιεχόμενο

GuiTar Tool Rack VS Guitar Rig


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello fellas! Μήπως ξέρει κανείς να μου πει την διαφορά μεταξύ των 2 αυτών προιόντων? Δεν αναφέρομαι σε αριθμό προσομοιώσεων κτλ αλλά περισσότερο στην ηχητική απόδοση τους.

 

Με το Guitar Rig έχω δουλέψει αρκετά και έχω ηχογραφήσει μαζί του (υπερβολικά ικανοποιημένος... ίσως ότι καλύτερο συνέβη στην κιθάρα μετά το Floyd Rose :P). Απλά δεν γνωρίζω τίποτα για το GTR3...

 

ευχαριστώ.

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΑΓΚΩΤΟ το guitar rig...εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα προγραμματα του ειδους και το μονο που αφησα στον υπολογιστη μου ειναι αυτο...!

 

 

ενα μικρο δειγματακι ηχογραφησης απο το προγραμμα αυτο ...εντελος προχειρο και με λαθακια...

 

http://www.box.net/shared/8klnc7g2j2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, με πρόλαβες, έκανα τροποποίηση το αρχικό μου post. Όπως συμπλήρωσα, είμαι τρελά ικανοποιημένος... με το GTR3 τι γίνεται όμως?

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπά VAGTANPLAN! έκανες τρελή δουλειά! μπράβο και πάλι μπράβο! κι εγώ καλή έκανα αλλά σε downtuned metal μπουλντόζικο ήχο...

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΑΓΚΩΤΟ το guitar rig...εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα προγραμματα του ειδους και το μονο που αφησα στον υπολογιστη μου ειναι αυτο...!

 

το θεωρείς ανώτερο του Revalver?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεωρείς ανώτερο του Revalver?

 

Για να μη σου λεω @@ και δικαιολογιες το συγκεκριμενο ΔΕΝ το εχω δοκιμασει επειδη απλα ΔΕΝ μ αρεσει η peavey γενικοτερα, καλως ή κακως το θεωρησα αναξιο λογου και κατεβασματος του τραϊαλ...

Διαβαζω ομως αρκετα καλα προσφατα οποτε θα του ριξω μια ματια.

 

Οπως και να εχει παραμενω στην αρχικη μου αποψη, μεχρι αποδειξεως του εναντιου παντα ....δεν κανει να κολαμε πρεπει να ακουμε να μαθαινουμε και εαν χρειαστει να αλλαζουμε...

 

http://www.native-instruments.com/#/en/products/guitar/guitar-rig-4-pro/?page=948

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεωρείς ανώτερο του Revalver?

 

Χμμ, προσωπικα το θεωρω ανωτερο του revalver. Με το guitar rig εχω δουλεψει βεβαια πολυ περισσοτερο.

Οι ηχοι στο revalver μου φανηκαν αξιοπρεπεις αλλα καπως πλαστικοι σε σχεση με αυτους του guitar rig.

Και επειτα αυτο που με τραβηξε περισσοτερο στο guitar rig ειναι πως ειναι παραμετροποιησιμο αλλα δεν φτανει να γινει δυσχρηστο οπως το revalver.

Αυτο απο την αλλη, δηλαδη τις (απιστευτα) πολλες ρυθμισεις που συναντας στην peavey μπορει καποιος να το θεωρησει και πρωτερημα, οποτε εκει πασο.

 

Υπαρχει και το amplitube βεβαια :)

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο συμπιεσμενο ισως ναι αλλα οχι πιο πλαστικο. Αναφερομουν και στην εκδοση fender η οποια ειναι εξαιρετικη κατα τη γνωμη μου.

 

Παντως με το amplitube 2 επειδη το εχω δουλεψει αρκετα μπορεις με λιγο ψαξιμο να βρεις καλους ηχους για αρκετα ειδη μουσικης (metal/rock/pop κλπ)

 

Ακου και ενα δειγμα εδω

 

http://www.box.net/shared/6r432cye56

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To guitar rig πάντως δεν το καταλαβαίνεις πώς δουλεύει με μια ματιά

 

αντίθετα το pod farm είναι απίστευτα εύκολο, απλά κάνεις drag-n-drop τα "κομμάτια" στην αλυσίδα και παίζεις, και με ένα double-click σε κάθε κομμάτι τα ρυθμίζεις

 

σαν να βρίσκεσαι σε μεγάλο μαγαζί και να επιλέγεις εξοπλισμό από τα ράφια, αλλά χωρίς το κουβάλημα  ;D

 

βέβαια το pod farm δεν χαίρει σεβασμού ως προς ήχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου