Προς το περιεχόμενο

roland sh 201 vs korg x50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ότι μιλάμε για διαφορετικούς τύπους οργάνων, αλλά ήθελα να ρωτήσω, με το sh 201 μπορεί κανείς να φτιάξει καλύτερους ποιοτικά analog ήχους από ότι θα έφτιαχνε με το χ50?

 

Έχω βρει ένα sh 201 στο ebay σε καλή τιμή και σκέφτομαι να το χτυπήσω σε μια ώρα που τελειώνει το auction. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sh 201 είναι μια πολυ καλή κινηση αν το πετυχεις σε καλή τιμη. Πολυ πιο καλα φιλτρα απο οποιοδηποτε workstation, και το δυνατό του σημειο είναι η ευκολία στη χρηση. Ψηνομουν κι εγω στις αρχες να το παρω αλλα βρεθηκε μπροστα μου το oberheim. Ελπίζω αν το ηθελες να πετυχες την αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Alesis Micron τι λέτε ; Έχει ασχοληθεί κανείς μαζί του ;

Γιατί είναι και από τις ελάχιστες περιπτώσεις που στην Ελλάδα το βρίσκεις σε καλή τιμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βιαζομαι πολυ φιλε Νοιζερ, κανε αν θες μια αναζητηση σε παλιοτερη απαντηση μου. Εν συντομια η αποψη μου. με κλειστα ματια. Απιστευτο στην τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βιαζομαι πολυ φιλε Νοιζερ, κανε αν θες μια αναζητηση σε παλιοτερη απαντηση μου. Εν συντομια η αποψη μου. με κλειστα ματια. Απιστευτο στην τιμη του.

 

 

Το διάβασα φίλε.Είναι δελεαστικό συνθάκι.Το μόνο που δε μου πολυάρεσε (σε ένα μισάωρο που ασχολήθηκα μαζί του) ήταν η ποιότητα του κλαβιέ και των sliders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το διάβασα φίλε.Είναι δελεαστικό συνθάκι.Το μόνο που δε μου πολυάρεσε (σε ένα μισάωρο που ασχολήθηκα μαζί του) ήταν η ποιότητα του κλαβιέ και των sliders.

 

Δεν γίνεται να τα έχει όλα τέλεια σε τέτοια τιμή. Προσωπικά δεν έδωσα τόσο σημασία στα τμήματα του interface που αναφέρεις, όσο στον ήχο (απαναλαμβάνω ότι μου έδωσε εντύπωση virus***) που μπορεί να δώσει και τα καλούδια που έχει.

 

Σαν πάνελ και επίπεδο editing που μπορεί να κάνει ο χρήστης χωρίς να μπλέξει με συνδυασμούς, menu, etc....νομίζω είναι υπεραρκετό για τα λεφτά του. Στο κλαβιέ ανάλογα με τί έχει συνηθίσει κανείς και έχει θέσει ως standard για τον εαυτό του...είναι πιθανός λόγος για παράπονο, αλλά αξίζει να αποτελεί προσωπικός σου λόγος για απόρριψη ως αγορά ?

 

*** Λόγω του synthesis engine, το virus το σκίζει αν κάτσεις να το προγραμματίσεις λεπτομερώς, αλλά αξίζει πολλαπλάσια πάνω του 3.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου