Προς το περιεχόμενο

Behringer US600 Ultra Shifter Harmonist


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται παιδες!

Λοιπον,αποφασισα να ασχοληθω λιγο με pitch shifters,και βρηκα αυτο στον διαβα μου..

μπορειται να μ πειτε αν αξιζει?

Δεν το θελω γ τπτ επαγγελματικο,απλα λεω να το ακουσω και αυτο και αν μ αρεσει,βλεπουμε!

 

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της Behringer έχει κάποια clips να ακούσεις (και μπολικες πληρ. για το πετάλι).

http://www.behringer.de/EN/Products/US600.aspx

 

Όπως όλα τα Behringer πετάλια, για την τιμή τους όπως και να είναι σαν ποιότητα ήχου/εφέ, σίγουρα αξίζουν για πειραματισμούς και για πρώτες εμπειρίες (δεν ξέρω αν έχεις δουλέψει ξανά με shifter/harmonist).

 

Από την άλλη, αν μας θύμιζες τον εξοπλισμό σου μπορούμε να σου κάνουμε (αν θέλεις) και κάποιες προτάσεις προς τα που να κινηθείς γενικότερα μιας και shifters/harmonists βρίσκεις ακόμα και σε φθηνά πολυεφέ πλέον. Ακόμη, αν ο ενισχυτής σου είναι τύπου Marshall MG15 τότε λίγο πολύ ότι shifter/harmonist και να πάρεις θα ακούγεται το ίδιο σχεδόν...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε μ Jasemeister

Kοιταξε στο θεμα ενισχυτης δεν υπαρχει προβλημα πηγαινω πολυ συχνα στουντιο και παιζω με εναν mesa boogie.Απο κιθαρα μια ιμπανεζ rg,πεταλακια telegun msd,digidelay,fish n chips,rv-5.

Eιναι η πρωτη μ αποπειρα να ασχοληθω με Pitch shifter/harmonist και βρηκα καλη τιμουλα για τις δουλιτσες που προσφερει.

Απ οσο εψαξα δεν βρηκα καποιο αλλο στην τιμουλα του,αλλα ειμαι ανοιχτος σε προτασεις!

 

 

ευχαριστω

panosthemaster

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το boss ps5

http://www.thomann.de/gr/boss_ps5_power_shifter.htm

και επειδη το παιδι που μου το πουλησε νομιζοντας οτι ειναι αρχηστο... λογω οτι

το εβαζε πριν την παραμορφωση... μαλλον λογω οτι ο ενισχυτης του ειχε παραμορφωση αυτο το εφφε λογικα εμπαινε πριν την παραμορφωση του ενισχυτη οποτε ακουγοταν ενα χαλι και μισο... αυτο το εφφε θελει μετα την παραμορφωση (πεταλι) και ειναι πολυ καλο. Οπως εχει και level ξεχωριστο για την πρωτη φωνη απο την δευτερη (τριτες,τεταρτες, πεμπτες,οκταβες) πρεπει η πρωτη να ειναι σαφως δυνατοτερα απο την δευτερη.

Τωρα για το Behringer US600 Ultra Shifter Harmonist δεν το ξερω αλλα για τα λεφτα του ειναι προσιτο πολυ αλλα αν ειναι παντοφλα δεν νομιζω ουτε μεταχειρισμενο να το πουλησεις.Βρες ενα μαγαζι να το δοκιμασεις.

Αμα αλλαζα το boss θα ηθελα αυτο να παρω

http://www.thomann.de/gr/digitech_harmonyman.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου