Προς το περιεχόμενο

sequencer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχαχα δεν γελαω με σένα αλλά γελάω γιατί σκεφτόμουν και εγώ να ανοίξω ένα παρόμοιο θρεαντ για μερικές παρομοιες τεχνικές ερωτήσεις αναμεσα σε αυτες και τι είναι ο sequencer .

απο οσο ξέρω απο το Cubase Sequencer ειναι όταν μπορείς να γράφεις ξεχωριστά ενα ενα τα όργανα πχ κιθάρα στο τρακ 1 , μπασσο στο τρακ 2 , πληκτρα στο τρακ3 κοκ

 

αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι ακριβώς αυτο , επείσης τι πάει να πει ότι πχ το m50 εχει sequencer αλλά δεν έχει audio sequencer ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sequencer= απο το sequence που θα πει αλληλουχια. κυριως αναφερεται σε midi, δηλαδη μονο εντολες προς οργανα, και προγραμματιζεις εκει τις μελωδιες και τους ρυθμους σου.

 

το cubase και τα αντιστοιχα θα τα δεις να αναφερονται σαν DAW (digital audio workstation) και στην ουσια περιλαμβανει sequencer αλλα δεν ειναι μονο αυτο

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαίνει ότι το korg m50 δεν έχει την δυνατότητα να γράψει audio tracks παρα μόνο midi tracks.Πχ στο roland juno g το οποίο έχει 4 audio tracks μπορείς να γράψεις vocals/κιθάρα/μπάσο κτλ δηλαδή 4 διαφορετικά όργανα η τέλος πάντων 4 διαφορετικά πράγματα.Μετά μπορείς και να τα ενώσεις με τα midi tracks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου