Προς το περιεχόμενο

favorite amp!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ολοι εχουμε παιξει με ενισχυτες που εχουμε παθει πλακα αλλα λογο..οικονομικων δεν μπορεσαμε να τους αποκτησουμε...

ποιος ειναι λοιπον ο καλυτερος ενισχυτης που εχετε παιξει ή εχετε ακουσει σε καποιο μαγαζι κτλ..και μεινατε με το στομα ανοιχτο αλλα τουλαχιστον ακομα δεν μπορεσατε να τον αποκτησετε;

εμενα τρομερη εντυπωση μου ειχε κανει ο OD100 CAE(custom audio electronics),ο thd flexi,και ο καινουριος fender the twin(μοντελο 2004)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν είμαι και πολύ ψείρας με τον ήχο μου αλλα ενας ενισχυτής που πραγματικά μου αρεσε και αν ήταν λιγότερα watt θα τον έπαιρνα είναι ο

 

Fender HotRod Deluxe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peavey Triple XXX Head,Engl Powerball,Ashdown Peacemaker Head

 

O πρώτος για τον κτηνώδη όγκο του ο δεύτερος για την τρομερή ευελιξία του και ο τρίτος για τον in your face ψευτοβρώμικο blues ήχο του

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεφαλή PEAVEY 5150 και μια καμπίνα με 2χ12'' (τον έχει ένας φίλος και έχω πάθει πλακίτσα) ή έναν Fender the Twin 100watts δεεεν όοοοχι δεν θα με πείραζε καθόλου :roll:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορα Bogner ecstasy....επαθα πλακα.......μετα απο αυτο που ακουσα θελω να δοκιμασω και αλλους Bogner.............(π.χ Shiva)...........δεν προβλεπεται παντως να αγορασω κατι τετοιο........δε νομιζω οτι υπαρχει λογος...............τουλαχιστον μεχρις οτου γινω σεσσιονας........ :) :) :) :) :)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ενισχυτες εχω ακουσει που πραγματικα με εκαναν να τα χασω

 

τον RIVERA QUIANA μου,

εναν HIWATT 100W του 70,

εναν ORANGE 120 παλι του 70 &

εναν BRUNO COWTIPPER

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ένας ενισχυτής μ' έκανε να τα χάσω:

 

SLO-100

 

Αυτόν ψηφίζω ως τον αγαπημένο μου lead ήχο.

Αν και με το X-99 πλησιάζω αρκετά οπότε είμαι ευτυχισμένος :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προ αμνημονεύτων ετών, και πολύ πριν αρχίσουν οι όποιες βελτιώσεις στην κιθάρα μου (τί λέω,μόλις και μετά βίας έπαιζα),είχα παίξει σε μια-δυο πρόβες με έναν Diezel. Τους ξέρετε;

 

http://www.diezelamps.com/eng/indexen.html

 

Μιλάω για την κεφαλή και την καμπίνα που βγαίνουν πρώτες-πρώτες στο link.

 

Αν κάποτε πλουτίσω, ΜΟΝΟ αυτόν τον ενισχυτή θέλω.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο Studio εχουν τετοιους ενισχυτες????Θελω να παω!!

 

Πουθενά πλέον, φίλε Zakk... Τα τσογλάνια ενός studio της Καλλιθέας που νομίζουν ότι έχουν πιάσει the priest from the balls, φρόντισαν πριν από δυο-τρία χρόνια να στείλουν την εφορία στο φιλαράκι...και τώρα λουκέτο.

 

Αυτά συμβαίνουν αν έχεις την απαίτηση και να συμπεριφέρεσαι όπως κάτσει στα γκρουπάκια που σε ταίζουν, και όταν σου φύγουν να θες ξαφνικά να είσαι μονοπώλιο σε μια γειτονιά...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου