Προς το περιεχόμενο

μιας και ερχονται χριστουγεννα...Christmas Card From A Hooker In Minneapolis


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μικρή διόρθωση στον τίτλο του άλμπουμ ο οποίος είναι "Blue Valentine".

 

 

σωστα...

εκανα αχταρμα στο κεφαλι μου το ''ρομεο ις μπλιντινγκ'' με το ''μπλου βαλενταιν'' και να το αποτελεσμα...!!!

 

συμπτωματικα το ''μπιγκ ταιμ'' ηταν ο πρωτος δισκος που εφτασε στα χερια μου, μετα απο κατι γενεθλια, μεχρι τοτε δεν τον ηξερα καν.και το ''τελεφον καλ...'' ηταν το πρωτο κομματι που ξεχωρισα.ειναι πολυ....γκρουβι!

 

τελος να πω οτι εχει κυκλοφορησει απο τις εκδοσεις της αθενς βοις ενα συνολο των συνεντευξεων του γουειτς που εχει μεγαλο ενδιαφερον.

ακομα μεσα εχει αναλυτικη εργογραφια και φιλμογραφια, φωτογραφιες, στιχους, μερικα κειμενακια που εχει γραψει κατα καιρους και διαφορα τετοια!

 

τοπ σκηνη μεσα στο βιβλιο ειναι οι απαντησεις που δινει ο γουειτς στις ερωτησεις που του κανει ο ... ντζαρμους!!!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eνα επισης εξαιρετικο τραγουδι ενος καπως πιο ασημου συναδελφου του Tom Waits αλλα οχι λιγοτερο σπουδαιου του G. Nash με παρεμεφερες θεμα:

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό κομμάτι Αλέξανδρε, αλλά οι ηλίθιοι αμερικάνοι κατάφεραν να το διακωμοδήσουν εις βάρος μίας κατάστασης που δυστηχός είναι καθημερινότητα για πολλές οικογένιες και το κάνουν με το σκεπτικό οτι "Α κοίτα τι έπαθε, καλά να πάθει, αυτό δεν θα συμβεί ποτέ σ'εμένα" και η μεγάλη αλήθεια εδώ είναι οτι κανείς απο αυτούς που γελάνε, δεν μπορεί να δει το κόσμο πέρα απο τη μύτη τους.

Έτσι τους έμαθαν να σκέφτονται, είναι ο "Αμερικανικός Θετικός Τρόπος Σκέψης", δηλαδή οτι σκ@τ@ είναι αυτοί, είναι και οι θεωρίες τους περι τρόπου σκέψης.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα επισης εξαιρετικο τραγουδι ενος καπως πιο ασημου συναδελφου του Tom Waits αλλα οχι λιγοτερο σπουδαιου του G. Nash

+ 1 με τη διαφορά πως κάθε άλλο παρά άσημος είναι μιας και διατέλεσε μέλος του pop συγκροτήματος The Hollies και του folk-rock σχήματος Crosby, Stills, Nash & Young.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώρια που το έχει κατακρεουργήσει ο Νίβο το συγκεκριμένο κομμάτι...με κάτι τέτοια ναι, να μας πιάνουν οι μελαγχολίες μας.

 

Εμένα προσωπικά πάλι όταν έρχονται χριστούγεννα μου έρχεται πάντα στο μυαλό ο δίσκος του Cave "And No More Shall We Part", έχει αυτή την ατμόσφαιρα που πάει γάντι στην περίοδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν, τι κομματαρα ειναι αυτη και τι στιχοι Θεε μου.

 

Για ριχτε κι αλλα κοψοφλεβικα τετοια γιατι δεν εχω γνωσεις απο την απο εδω μερια :)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν, τι κομματαρα ειναι αυτη και τι στιχοι Θεε μου.

 

 

για ποιο απο ολα λες??? ;D ;D ;D

 

 

 

 

κοψοφλεβικα γενικα?

η που να ταιριαζουν με την χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα, οπως του γουειτς?

 

εγω εχω κολλησει πολυ ασχημα με αυτο το κομματι τον τελευταιο καιρο...

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου