Προς το περιεχόμενο

Κατασκευαστής Hardcase..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους..

Όπως λέει κ το θέμα γνωρίζει κανείς κάποιον κατασκευαστή για σκληρή θήκη μπάσου γιατι δε χωράει πουθενά όμως λεμε..

Πρόκειται για ένα Warwick Starbass semihollow οπότε υπάρχει πρόβλημα

p.s

κάτι ''σχετικά'' οικονομικό,όχι και τζάμπα αλλά....

Mike Watt και ξερό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα θα βρεις κατασκευαστή για θήκη.... στην Αθήνα τουλάχιστον. Έψαχνα και για μια δική μου κιθάρα αλλά δεν βρήκα κανένα... υπήρχαν κάποιοι, αλλά έχουν σταματήσει να φτιάχνουν. Δεν συμφέρει πλέον....

 

Για τσέκαρε τις Gator... σκέφτομαι για μένα να αγοράσω την GW-Extreme. Mπορεί να υπάρχει αντίστοιχη και για μπάσο....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τσέκαρε εδώ: http://www.rackeys.gr/

Έφτιαξα ένα flight case για ενισχυτή και επειδή πήγα απο εκεί και μίλησα με τους τύπους μου είπαν πως φτιάχνουν hard cases για όργανα. Σου φτιάχνει δηλαδή το κουτί και είτε πηγαίνεις το όργανο εκεί, είτε το μετράς μόνος σου (και αν ξέρεις corel φτιάχνεις το αρχείο και τους το δίνεις) έτσι ώστε να κόψουν με το μηχάνημα ακριβώς το σχήμα του οργάνου σε αφρώδες υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απ οσο γνωριζω υπαρχουν ακομα καποιοι που φτιαχνουν βαλιτσες κυριως για μπουζουκια, αλλα επειδη δεν ειναι η κυρια δουλεια τους, αργουν πολυ, τους ψαχνεις να δεις τι εγινε με τη βαλιτσα που παρηγγειλες και τετοια.

 

επισης ειναι ακριβοι... (πλεον αλλωστε για τα μπουζουκια εχουν ερθει απο κινα οι foam βαλιτσες, οικονομικες και κανουν τη δουλεια τους καλητερα απο την ξυλινη χειροποιητη και χρησιμοποιουνται απο πολλους για ολλους τους παραπανω λογους.)

 

γενικα ειναι να μην μπλεξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοείς flight case για κιθάρα? Γιατί κάτι τέτοιο είναι που ΔΕΝ θέλουμε.... μιας και είναι αρκετά βαρύ!

 

Όχι, εννοώ hard case απο πλαστικό (πολύ ανθεκτικό) που μου έδειξαν στο εργαστήριό τους, που ενώνεται με προφιλ αλουμινίου ("συρταρωτά" ας το πούμε). Τώρα, για να ελαφρύνεις κι άλλο την κατασκευη μπορείς να επιλέξεις να μην έχει τις μεγάλες γωνίες προστασίας και γενικά να μπουν ελαφρύτερα υλικά (πεταλούδες, χειρολαβή κλπ). Από τιμές δεν έχω ιδέα όμως τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου