Προς το περιεχόμενο

Έλλειψη στοκ στα ελληνικά μαγαζιά?


chrisgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι απαραίτητη τοση κινδυνολογία. Επειδη δεν ειχε καποιες χορδες ενα καταστημα δε σημαινει οτι η οικονομια καταρρεει...

 

 

απλα μια συζητηση γινεται ..και φυσικα δεν υπαρχει αντιστοιχια με την ελλειψη χορδων και την καταρρευση......αλλα ειναι κατι που πηγαζει απο την ανησυχια του φιλου για πτωχευση και ανησυχια για το μελλον του-μας

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για οσο θα ουρλιαζουν οι γονεις που δεν καταργειται η βαση του 10 ωστε να μπουνε ολα τα καλα και αχρηστα παιδια να σπουδασουν χωρις να σκεφτονατι οτι μετα το πτυχιο δεν θα εχει καμια αξια απολυτως ,αρκει που σπουδασε..και φυσικα μετα θα φταιει το μπου......εεε συγνωμη το ερμαιο κρατος που δεν βρισκει δουλεια μηχανικου με απολαβες 3000 μηνιαως σε ολους του χιλιαδες ηλεκτρολογους μηχανικους που βγαζει πλεον το ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ......γιατι φιλε μου μια και εισαι μικροτερος να σε ενημρωσω οτι το '96 που δωσα πανελληνιες δωσαμε 140.000 και περασαμε μονο 40.000 οι αλλοι δεν......και ειτε πηγανε σε ΙΕΚ ειτε οπου τους φωτισε η ΠΑΝΑΓΙΑ......τοτε περναγες σε ΤΕΙ και εκανες τραπεζι σε ολο το σοι σου.......τωρα φιλε μου δινουν 88.000 και περνανε οι 80.000 και μαλιστα πολλα ΤΕΙ μενουν χωρις σπουδαστες να μην μιλησω για ΙΕΚ που πλεον φυτοζωουν...επειδη ολοι προτμουν ΑΕΙ.....τετοιο πτυχιο να το βρασω και φυσικα και εσυ και η αδερφη σου και εγω μονο για τυροπιτες θα ειμαστε ικανοι και περιζητητοι...αφου ετσι ηθελε η μαμα ο μπαμπας...και το κρατος για να καθυστερει την ανεργια.....

 

ΔΩΣΕ ΡΕ ΠΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΛΑΟ...ΟΛΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΙ ΜΑΛΘΑΚΕΣ.....ρε ουστ κομπλεξαρες......αρκει τα παιδια μας να σπουδασουν...ας τα λουστουμε πλεον

 

Το τραγικο ειναι πως εχεις απολυτο δικιο :'(Τωρα μολις θυμηθηκα σκηνικο.Παραλιγο να δειρω την μανα μιας φιλης μου.Αυτη,χρυσο κοριτσι και πανεξυπνη.Μεσος ορος για δευτερα λυκειου δεκαεννια και εντεκα δεκατα τριτα.Η κοπελα θελει να παει γυμναστικη ακαδημια και οι δικοι της την πιεζουν να παει νομικη.Ετσι που λες,παιχτηκε σκηνικο σε φαση ειχε ερθει η μανα της να ρωτησει στο σχολειο και ηταν μπροστα και η κοπελια και ρωταει μια καθηγητρια μας τι θελει να γινει η Νικη και αυτη απανταει γυμναστρια και η μανα της δικηγορος ταυτοχρονα.Και γυρναει και της λεει η μανα:''Καλα,θα τα πουμε σπιτι''.Ε....και δεν κρατηθηκα και την στολισα :-X

Οσο για αυτο που ειπες,απο το 96 μεχρι σημερα,εχει αλλαξει τοσο η κατασταση,τοσο 2020 ποσο πιο μπ....... παιζει να ειναι; :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεε αφου αλλαξε ο τιτλος του θρεντ....σβηστε και τις χαζομαρες που αραδιασα γιατι ως τετοιες θεωρουνται πλεον.... ;)

και οπως ειναι γνωστο στη μεση του κυκλωνα εχει παντα ηρεμια

 

 

ετσι ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ....γυρω γυρω χαμος βροχες καταποντισμοι και στην ΕΛΛΑΔΑ λιακαδα.... ;Dτελος δεν γραφω αλλο...μαλλον

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα δύο ένα πακετάκι δώρο ναουμ και άνω των 30 γιούρο παραγγελιά τσάμπα και το σεταρισματάκι με το γυρόνι πακέτο έτοιμοπαράδοτο δικέ μου.

 

 

 

Conklin μπάσσο 7χορδο (όνειρο).

 

Χαχαχ ;DΕιμαι και γκαβος ;DΔεν ειδα την υπογραφη σου ;DΚαλη φαση :)Σου το ευχομαι ολοψυχα να το αποκτησεις :)Και οταν γινει θελω ακροαση ε; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μπλου δεν ειναι οι χορδες. υπαρχουν πολλα μαγαζια που εχουν το μισο εμπορεφμα απο οσο ειχαν πριν 2 χρονια. (παραδειγματα νομιζω δεν χρειαζονται.)

 

οχι, χρειαζονται.

Οταν το 1999 πηγα να αγορασω USA Fender, βρηκα σε 2 (ΔΥΟ) καταστηματα στην Αθηνα. Στο ενα υπηρχε μια μονο για demo και δεν ηταν για πωληση ενω στο αλλο ειχε ΞΕΜΕΙΝΕΙ στο καταστημα επειδη καποιος την ειχε παραγγειλει και τελικα δεν την αγορασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέγανε τόσα χρόνια οτι ο Έλληνας θα ανταγωνίζεται τον Ευρωπαίο ο Ελληνάρας ανακάτευε τον φραπέ του και χλέβαζε..Αλλά πλέον η ώρα αυτή ήρθε και με τα ηλεκτρονικά καταστήματα είναι πραγματικότητα.

 

Βέβαια αυτό το φαινόμενο νομίζω οτι είναι τόσο έντονο επειδή μιλάμε για μουσικά όργανα που όπως και να το κάνουμε αποτελούν μια περιορισμένη και ειδική αγορά.

Δε νομίζω οτι το ίδιο ισχύει στις τηλεοράσεις ή στους υπολογιστές όπου εκεί είναι μεγάλη η αγορά και υπάρχουν δυνατά ελληνικά καταστήματα που μπορούν και κάνουν μεγάλες παραγγελίες και έχουν τιμές ανταγωνιστικές..

Ή στα ρούχα οπου οι γυναίκες συνήθως δεν ασχολούνται με την τιμή και σιγά μην πάρουν ρούχα απο το internet..

 

Πάντως νομίζω οτι αν μπορούσε να ανοιξει ένα μεγάλο κατάστημα που να είχε όλα τα μουσικά όργανα και με μεγάλη ποικιλία,να είχε τιμές thomann και να έστελνε και σε όλη την Ελλάδα για να μην πω ευρώπη νομίζω οτι θα είχε μεγάλες ελπίδες να δουλέψει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου