Προς το περιεχόμενο

Που θα βρώ τα σχέδια απο τα ηλεκτικά της κιθάρας μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια Ibanez. s2120xav που την αγόρασα το 2002.

Είχα κάνει κάποια αλλαγή μαγνητών και επειδή δεν μου αρέσαν ξαναέβαλα τους original.

Απο τότε έχει ηλεκτρικό πρόβλημα κάνει ένα βουητό σαν κάποιο πρόβλημα γείωσης (προφανώς ο μάστορας που την πήγα ήταν λίγο άσχετος.. αλλά μου τον είχε προτείνει ένας φίλος σαν πολύ καλό).

Μετά πήγα σε κάποιον γνωστό μάστορα να μου την φτιάξει και οταν την πήρα ήταν οκ αλλά μετά απο λίγο ξανά τα ίδια. Μου είπε οτι λόγω οτι έχει πιέζο η κιθάρα είναι περίπλοκα τα ηλεκτικά της.

Πήγα αλλού και μου ζητήσαν σχέδια απο τα ηλεκτρικά της κιθάρας. Στην σελίδα της ibanez δείχνει οτι τα έχει σαν επιλογή αλλά με το που τα επιλέγω δεν βγάζει τιποτα, ούτε να τα κατεβάσω ούτε να τα δώ.  Ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μoυ κάνει εντύπωση που σου ζήτησαν τα σχέδια! Μήπως σου ζήτησαν να τους πεις και πού είναι η βλάβη?  ;D ;D

Πάντως το σχέδιο της προενίσχυσης δύσκολα θα το βρεις... η καλωδίωση των ποτς είναι κάτι στάνταρ....  ::)

 

Ωστόσο, ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μπαταρία δοκίμασες?! Κλασική βλάβη! ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστόσο, ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μπαταρία δοκίμασες?! Κλασική βλάβη! ;D

Προς το παρόν δεν έχω μπαταρία μέσα γιατί μου τελείωσε οπότε απλά δεν δουλέβει το πιέζο. Τον θόρυβο τον κάνει χρησιμοποιώντας τους μαγνήτες που είναι pasive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, άρα τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά!

Θέλεις να περιγράψεις λίγο το πρόβλημά σου μπας και βρούμε μία άκρη?

Τι θόρυβος είναι , πότε το κάνει?

 

Κατά πάσα πιθανότητα πάντως είναι γείωση ή κακή επαφή! Ένα πέρασμα τις κολλήσεις και έναν έλεγχο στις γειώσεις δεν θα ήταν άσχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα είναι πρόβλημα γείωσης, έχω ξαναακούσει πρόβλημα με γείωση και τέτοιο ακούγεται. Αλλά εγώ δεν ψάχνω να βρώ το πρόβλημα αλλα τα σχέδια απο τα ηλεκτρικά μήπως και τα πάω στον μάστορα που μου τα ζήτησε να μου την φτιάξει. Εξάλου και να εντοπίσω το πρόβλημα ούτε ξέρω να κάνω κολήσεις κλπ ούτε έχω ηλεκτρολογικά εργαλεία για να το φτιάξω μόνος μου.

Η έστω αν γνωρίζει κανείς κάποιον στην Αθήνα που να είναι ειδικός στα ηλεκτρικά για κιθάρες και να μου την φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου