Προς το περιεχόμενο

Επαρκης τροφοδοσια για πεταλακια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω σε ενα ουαν σποτ τα εξης:

dunlop wah classic

t-rex comp nova

carl martin hydraboost

ehx micro Qtron

mxr phase 90 evh

visual sound liquid chorus

boss kordistiri

και ενα a/b box (diy) με ενα led

 

ειναι πολλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες σε καθένα από τα πετάλια που έχεις την ένδειξη σε mA (το λεγόμενο power consumption), και κάνε το συνολικό άθροισμά τους. Το 1-Spot "handles from one to over twenty guitar pedals (1700mA max!)", όπως αναφέρει στη σελίδα του προϊόντος. Επομένως, αν το συνολικό άθροισμα σε mA των πεταλιών σου είναι λιγότερο από 1700mA, είσαι οκ. Χωρίς να ξέρω το power consumption των πεταλιών σου, κατά ένα 99% είσαι μια χαρά, διότι τα 1700mA του 1-Spot είναι πάρα πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό σου λέει μέχρι πόσα mA μπορεί να σηκώσει, αθροίζεις και τα mA που καταναλώνει το κάθε πετάλι σου και εφόσον είναι λιγότερα, θα είσαι οκ.

 

με προλαβε ο fusionakis!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα επειδη δεν εχω τα κουτια απο ολα τα πεταλακια και δεν γραφουν επανω αν ειχε κανεις προχειρη απαντηση. αλλιως πρεπει να ψαχνω ενα ενα στο νετ.

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην έχεις κανένα πρόβλημα. Είσαι σίγουρα οκ. Απλώς σου έλεγα να τα βρεις για να ξέρεις και συ ο ίδιος ακριβώς. Αλλά τα 8 πετάλια που λες ούτε 500 mA συνολικά δεν θα είναι πιστεύω. Στο λέω κρίνοντας κι από το δικό μου εξοπλισμό, όπου πετάλια αντίστοιχα με τα δικά σου έχουν power consumption από 2,5 έως 50 mA (κομπρέσορες, boost, eq, κουρδιστήρια κλπ.). Επομένως καταλαβαίνεις ότι είσαι πολύ άνετος, και μπορείς να προσθέσεις και πολλά ακόμα εάν θες. Απλώς για να μην λέμε λόγια του αέρα, όποτε δεν βαριέσαι, ρίξε ένα ψαξιματάκι και σημείωσε κάπου αυτό τον αριθμό να τον ξέρεις, για να τον ελέγχεις κάθε φορά που σκοπεύεις να προσθέσεις άλλο ένα πετάλι στον εξοπλισμό με την ίδια τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολλα?

 

μπορεις να βαλεις ΑΝΕΤΑ ,τρεις φορες περισσοτερα πεταλια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα επειδη δεν εχω τα κουτια απο ολα τα πεταλακια και δεν γραφουν επανω αν ειχε κανεις προχειρη απαντηση. αλλιως πρεπει να ψαχνω ενα ενα στο νετ.

:(

 

Οποιαδήποτε ηλεκτρικη συσκευή, αναφέρει κοντά στην είσοδο ρεύματος την κατανάλωση της σε mA. Προσεξε λιγο τα πεταλακια και καπου θα εχει σχετικο πινακάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου