Προς το περιεχόμενο

Εφιάλτης με πρωταγωνιστή τον... μουσικό μας εξοπλισμό!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξυπνώντας σήμερα μπορώ να πώ ήμουν πολύ χάλια.

 

Ξέρετε πως είναι να σου κλέβουν την κιθάρα μέσα απο το αμάξι?

 

Φυσικά αναφέρομαι σε κάποιο άσχημα όνειρο που είδα ;D.

 

Ήταν που λέτε βράδυ και φτάνοντας στο παρκαρισμένο αυτοκίνητο μου παρατήρησα τις πόρτες ανοιχτές.. Αμέσως κατάλαβα ότι κάτι θα έλειπε απο μέσα :(

Ναι , μου είχαν πάρει την τέλε μου (με την θήκη της βέβαια, τί? μισές δουλειές?)

και κόντεψα να τρελαθώ.

Μετά απο ώρα αγωνίας και τρελού ψαξιμου, έφτασα σε μία απόμακρη πλατεία όπου είχαν αράξει πολλά μέλη απο την συμορία η οποία όπως φαίνεται είχε αρπάξει τα πράγματα μου. Μεταξύ των κλοπιμαίων είδα την θήκη με την κιθάρα μου :o. Χωρίς φόβο πλησιάζω την αρπάζω και όπως με κοίταξαν άγρια έτοιμοι να μου ορμίσουν, τους είπα ότι:

Επ! τρελοί είστε?  >:(  Άιρε που θα σας την αφήσω είναι δικιά μου και την αγαπώ! :'(

 

και έτσι την πήρα πίσω και ξύπνησα καλά  :D

 

Όλα καλα μέχρι εδώ θα μου πείτε ήταν ένα απλό όνειρο.. Όμως ρε παιδιά πόσοι απο εμάς δεν έχουμε δεί τέτοιους εφιάλτες με κομμάτια απο τον εξοπλισμό μας που τόσο αγαπάμε? Μου έχει τύχει να βλέπω  τον Twin μου να πέρνει φωτιά, την κιθάρα μου τελείως χαλασμένη δευτερόλεπτα πρίν απο live, την Μ13 μου μέσα σε νερό να βγάζει μπουρμπουλίθρες (περι ονείρων και υδάτων τοπικ βλέπετε..)και άλλα τέτοια.

 

Τί λέτε να το κοιτάξω? (ψυχολόγο ή ονειρολόγο?)  ::)

Υπάρχουν και άλλοι συμπάσχοντες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ βλέπω το ακριβώς αντίθετο. Διάφορα Conklin, Alembic, Fender κλπ. να τα έχω στον ύπνο μου και όταν ξυπνάω δεν είναι ποτέ εκεί που τ'άφησα!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω δει στον υπνο μου οτι μπαινω στο νόιζ ;D ;D

 

WTf?

Πώς γίνεται αυτό?  :o

Μπορείς να μας περιγράψεις την εμπειρία σου?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι ακριβως το ονειρο, αλλα ειχα μπει λεει στο νοιζ και συζηταγαν ενα θεμα που με ενδιεφερε πολυ, αλλα δεν ειχε να κανει καθολου με τη θεματολογια του φορουμ. Αναρωτιομουν αν επρεπε να το μετακινησω περι ανεμων, αλλα δεν ημουν σιγουρος γιατι ηταν πολυ σοβαρο και ειχε πολυ σωστες τοποθετησεις. Μπορει φυσικα να ηταν συζητηση για την παραγωγη γλυκοπατατας, αλλα στο ονειρο εμοιαζε πολυ σοβαρο.

 

Σωστος? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι ακριβως το ονειρο, αλλα ειχα μπει λεει στο νοιζ και συζηταγαν ενα θεμα που με ενδιεφερε πολυ, αλλα δεν ειχε να κανει καθολου με τη θεματολογια του φορουμ.

Kαι εκεί που ετοιμαζόσουν να ποστάρεις ξαφνικά ανακάλυψες οτι δεν έχεις δάχτυλα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εκεί που ετοιμαζόσουν να ποστάρεις ξαφνικά ανακάλυψες οτι δεν έχεις δάχτυλα ;D

Και μάλιστα σε πείραξε πολύ περισσότερο ότι δε μπορείς να ποστάρεις στο νοιζ, παρά το ότι δε μπορείς να ξαναπαίξεις κιθάρα  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μάλιστα σε πείραξε πολύ περισσότερο ότι δε μπορείς να ποστάρεις στο νοιζ, παρά το ότι δε μπορείς να ξαναπαίξεις κιθάρα  ;D ;D

Afto iponoousa

blue, μήπως είχες φάει γίγαντες; Σοβαρά μιλάω.

Ωπα, γίγαντες έφαγα εγώ σήμερα, λες να χρειαστώ αλκοόλ για να κοιμηθώ ήσυχα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου