Προς το περιεχόμενο

Μέγιστη ένταση σε ακουστικά? (el. drums)


nick m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαγκες εδω και 5 μηνες εχω αγορασει κατι ηλεκτρονικα drums και εξασκουμαι..απλα εχω ακουσει κατι φημες και εχω σκαλωσει...επειδη παιζω μια ωρα τη μερα φορωντας ακουστικα και την ενταση την εχω στο τερμα λενε οτι αυτο βλαπτει τα αυτια και οτι μπορει και να κουφαθω...αν και το βρισκω λιγο υπερβολικο θελω τις γνωμες σας...ευχαριστω εκ των προτερων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαράω τη ντραμς με την ένταση στη διαπασών μέσα στο αυτί μου. Λέτε να πάθω τίποτα;

Λέω να βγάζω τα κούτσουρα από τη φωτιά με τα χέρια. Λέτε να καώ;

Λέω να κατουράω κόντρα στον άνεμο. Λέτε να βραχώ;

 

Λογική βρε παιδιά, λογική....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D  Μπααααααααα!!!!!!!!!!!!!! φήμες.....Απορώ ποιός παλιό...~@#$%...ας διαδίδει τέτοια πράγματα... ;D ;D... αλλά και συ ρε φιλαράκι στο τέρμα;

Παραπάνω δεν έχει;

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αραξτε συγκεκριμενα τα roland td-4k εχω...και το τερμα πιστεψτε με ισα που ακουγεται..δηλαδη θα το δυναμωνα κι αλλο αν ειχα τη δυνατοτητα..σε λογικα επιπεδα ειναι η ενταση γενικα...τωρα δεν ξερω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες εδω και 5 μηνες εχω αγορασει κατι ηλεκτρονικα drums και εξασκουμαι..απλα εχω ακουσει κατι φημες και εχω σκαλωσει...επειδη παιζω μια ωρα τη μερα φορωντας ακουστικα και την ενταση την εχω στο τερμα λενε οτι αυτο βλαπτει τα αυτια και οτι μπορει και να κουφαθω...αν και το βρισκω λιγο υπερβολικο θελω τις γνωμες σας...ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

 

Γιατι εχεις στο τέρμα την ένταση ?

Τα ηλεκτρονικά όσο δυνατά και να τα βαράς δεν πρόκειται να ακουστούν σαν ακουστικά τύμπανα  ;D

 

Η βλάβη στα αυτιά είναι ή ιδια εάν άκουγες και μουσική δυνατα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα ηλεκτρονικά όσο δυνατά και να τα βαράς δεν πρόκειται να ακουστούν σαν ακουστικά τύμπανα  ;D

 

 

 

εκτός αν αγόραζε το fxpansion bfd2 drum vsti  ;D

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κοίτα να δεις, δεδομένα, επιστημονικά πράγματα: τα ακουστικά χαλάνε την ακοή. Ειδικά αν ακους δυνατά βοηθάνε προς την μείωση της ακοής. Αν τώρα το συγκεκριμένο σετ που έχεις βγάζει τελικά 10 db όλα κι όλα, δώσε όσο μπορείς, αλλά κάπως πρέπει να βρεις την άκρη με το πόσο δυνατά πρέπει να είναι...

 

Το τι ακουστικά είναι παίζει ρόλο επίσης (άλλο ψίρες, άλλο κανονικά Sennheiser ή Beyedynamics ή κάτι καλό τέλος πάντων).

 

Το πώς ακούς μουσική με ακουστικά παίζει ρολο. Κάποιος που ακούει μόνο μέσω ακουστικών, μπορεί να ακούει με διαφορετικό τρόπο απ'ότι κάποιος που ακούει από ηχεία γενικά...

 

Έναν τρόπο μπορώ να σκεφτώ, προς σύγκριση. Βάλε ένα mp3 player να παίζει με ακουστικά, και δες η ένταση των ηλεκτρονικών σου ντραμς να μην ξεπερνάει το... 7 ή 8 στα 10 από αυτό που ακούς με το mp3 player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου