Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και τα δίτροχα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι' αυτούς τους λόγους και μερικούς 100άδες ακόμα (με κοινή πηγή του κακού την ατελείωτη και πηχτή ελληνική χαζομάρα) δεν έχω πιάσει τιμόνι από το 2001.

Χίλιες φορές ΜΜΜ.

 

(το θέμα έχει ξεφύγει τελείως)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το 97% των οδηγών είναι ασυνείδητα ΖΩΑ και απλώς όσο πιο μικρό όχημα έχουν τόσο πιο έντονα φαίνεται αυτό. Από την άλλη όσο πιο μεγάλο όχημα έχουν τόσο πιο εύκολο είναι να περάσουν τα όρια και να φανεί.

Ακολούθεί επικίνδυνη γενίκευση: Σαν τα μικρά σκυλιά που απο κόμπλεξ γαυγίζουν

ακατάπαυστα σε σχέση με τα θηρία που δεν κάνουν κιχ ή σαν τις πολύ μικρόσωμες

γυναίκες που για να τραβήξουν την προσοχή δεν βάζουν γλώσσα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοούσα. Όταν έχει μικρό όχημα μπορείς να παραβείς πιο εύκολα κανόνες. Όταν έχεις μεγάλο όχημα ακόμα και οι μικρές παραβάσεις είναι σημαντικότερες απ'ό,τι αν είχες μικρό.

 

έπιασες μόνο τα φορτηγά, που είναι και λίγα συγκριτικά

 

κι αυτοί συχνότατα φορτώνουν αντικανονικά και φεύγουν κουτιά/σίδερα/σακιά από πάνω

 

κάνουν αλλαγές λωρίδες με το έτσι θέλω αφού ποιος θα τους κοντάρει;

 

συντηρούν άσχημα το όχημα  (ή και καθόλου) θυμίσου τον τροχό που έφυγε και σκότωσε ένα τουρίστα το καλοκαίρι

 

θυμίσου τις μελαμίνες που θέρισαν τα παιδιά στο πούλμαν

 

συχνά φεύγουν φέτες λάστιχα από τους τροχούς, αλίμονο αν από πίσω έρχεται μοτό

 

τώρα, τα ΙΧ κάνουν παραβάσεις ων ουκ έστι αριθμός:

 

- παραβίαση του κόκκινου κατά αγέλες

- αλλαγή λωρίδας όπως νά 'ναι, όποτε να 'ναι, εννοείται χωρίς φλας

- κινητό κολλημένο στο αυτί

- στρίψιμο χωρίς φλας

- κοκκάλωμα γιατί είδαν φορτηγό με φτηνά καρπούζια

- ΚΑΙ κίνηση στο αντίθετο ρεύμα

- "διπλοπαρκάρω γιατί έτσι γουστάρω"

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανάρι να περνάνε κόκκινο εχω δεί. ΣΤΟΠ και πάλι, τσεκάρουν (που στο κάτω κάτω αυτό είναι το νόημα, εκτώς αν ο Μενέλαος εννοεί ότι βλεπει την νταλίκα να έρχετε σε προτερεότητα και αποφασίζει να περάσει ούτως ή αλλιώς! ;D)

 

Εννοώ απλά να μη σταματάνε σε stop, να περνάνε φουλ και να μην κοιτάνε καν. Κλασσικότατο παράδειγμα μια κατηφόρα δίπλα στο σπίτι μου όπου απλώς δε φρενάρουν. Κάποτε μάλιστα το είχα πει σε κάποιον και είχε αντιδράσει σε φάση "σιγά μωρέ, ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να τύχει; άσε που θα φρενάρεις κλπ" και τέτοιες παπαριές.

 

Αυτό που εννοώ είναι ότι δεν καθορίζει το όχημα την καφρίλα. Αν ο άνθρωπος είναι ηλίθιος είναι ηλίθιος και τέρμα. Απλώς ανάλογα με το όχημα αυτή η καφρίλα (αν υπάρχει) εκφράζεται διαφορετικά.

 

@gdevelek: ναι ακριβώς έτσι είναι. Αυτό λέω και εγώ, ότι ο καθένας κάνει την καφρίλα που τον παίρνει ανάλογα με το όχημα. Με αμάξι πχ δε μπορείς να χώνεσαι όσο με μηχανή, οπότε κάνεις άλλες καφρίλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω με αγωνία τον κρατικό υπέυθυνο που θα οδηγεί χρόνια μηχανή και θα πάρει την γενναία απόφαση να μαζέψει όλους τους ταρίφες στο σκοπευτήριο της Καισαριανής.......

 

Το χώμα βάφτηκε κίτρινο........

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας αφού τα αντανακλαστικά των ελλήνων οδηγών είναι γρηγορότερα από αιλουροειδές. Το διάστημα που μεσολαβεί από το άναμα του πράσινου μέχρι το (ασταμάτητο) πάτημα της κόρνας μπορεί να μετρηθεί μόνο με ατομικό ρολόι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατομικό ρολόι θα φάει στο κεφάλι ο επόμενος ποδηλατομηχανάκιας που θα με ξαναπροσπεράσει απο δεξιά και θα μου την πει κιόλας...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατομικό ρολόι θα φάει στο κεφάλι ο επόμενος ποδηλατομηχανάκιας που θα με ξαναπροσπεράσει απο δεξιά και θα μου την πει κιόλας...

 

Choose day & place.......... ΛΑΚΗ.......  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατομικό ρολόι θα φάει στο κεφάλι ο επόμενος ποδηλατομηχανάκιας που θα με ξαναπροσπεράσει απο δεξιά και θα μου την πει κιόλας...

 

όταν η ασυδοσία (και η παντελής έλλειψη αστυνόμευσης) στους δρόμους έχει κάνει το πέρασμα με ΒΑΘΥ κόκκινο να είναι πλέον κανόνας, είναι υπερβολικό να μιλάς για το πέρασμα από δεξιά, αυτά είναι πταισματάκια πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δου δώσω και προβάδισμα...

 

Οταν το δεις στον καθρέφτη σου...... beware  8)

 

zephyr750.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου