Προς το περιεχόμενο

Fender Highway One Strat - covering John Mayer's Gravity


ndnikola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

yay! το πρώτο μου κλιπ ηλ. κιθάρας

 

Το κομμάτι έχει τα λαθάκια του αλλά νομίζω φαίνεται ο χαρακτήρας του οργάνου του θέματος! Αν το κατακρεούργησα συγχωρέστε με..

Όπως και να χει είναι ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια και σίγουρα ένας από τους κύριους λόγους που αγόρασα την στρατ!

 

Το ηχογράφησα μέσω του alden 35 R (1x12 full tube modded by p. kourbis) -> shure sm58 -> m-audio firewire solo.

 

Οποιαδήποτε σχόλια καλοδεχούμενα.

Καλό βράδυ σε όλους!

gravity.mp3

30112009201.thumb.jpg.274fec3e5cacb6d669e7317d3274387d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχογραφημένος ήχος είναι πάρα πολύ καλός!.. :)

 

Μπράβο και για την αυτοσυγκράτηση και το feel!!

 

Μερικές φορές το να παίζεις λίγα δεν είναι όσο εύκολο δείχνει... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχογραφημένος ήχος είναι πάρα πολύ καλός!.. :)

 

Μπράβο και για την αυτοσυγκράτηση και το feel!!

 

Μερικές φορές το να παίζεις λίγα δεν είναι όσο εύκολο δείχνει... ;)

 

Εξαίσιο! και ο ήχος όντως πολύ καλός, συμφωνώ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος ήχος... είναι οι stock μαγνήτες,ε?

 

λέω να τους ξαναβάλω στην δικιά μου. Γενικότερα τί γνώμη έχετε για αυτούς? Είναι όπως λέει η εταιρία high output single coils που κρατάνε καλά τα distortion.. Εμένα πάντα μου άρεσαν και τους άλλαξα με noiseless αλλά κάτι με γυρίζει πίσω ::)

Συγνώμη για το off topic αλλά μου τρέχουν τα σάλια με τον ήχο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά! Με συγκινήσατε..αλήθεια!

 

Βέβαια δεν είμαι σίγουρος για το κατά πόσο μπορώ να παίξω πιο γρήγορες και δύσκολες φράσεις, αλλά θα τολμήσω να ανεβάσω και κάτι αντίστοιχο (και με διαφορετικό ήχο) τις προσεχείς μέρες για να ακούσω τις παρατηρήσεις σας!

 

Να ξερες πως τον ζαχαρωνα τον alden σου  :D

 

Τον συγκεκριμένο? Πάντως δεν το έχω μετανιώσει καθόλου που τον πήρα! Με το που μου μπαίνουν σκέψεις για άλλον ενισχυτή, τον ανοίγω, παίζω και ... μου περνάει!

 

Πολύ ωραίος ήχος... είναι οι stock μαγνήτες,ε?

λέω να τους ξαναβάλω στην δικιά μου. Γενικότερα τί γνώμη έχετε για αυτούς? Είναι όπως λέει η εταιρία high output single coils που κρατάνε καλά τα distortion.. Εμένα πάντα μου άρεσαν και τους άλλαξα με noiseless αλλά κάτι με γυρίζει πίσω ::)

Συγνώμη για το off topic αλλά μου τρέχουν τα σάλια με τον ήχο ;D

 

Είναι οι stock μαγνήτες! Γενικώς μου αρέσουν πολύ στα καθαρά αλλά και στα "ελαφριά" γκάζια (εντάξει, σε heavy distortion ίσως θες κάτι διαφορετικό σε κιθάρα). Πάντως θα ήθελα να την ακούσω και με πιο high output μαγνήτες (δεν θα έλεγα ότι είναι ιδιαίτερα high οι stock, τουλάχιστον όχι στην δική μου), αλλά θα κρατηθώ και μάλλον θα κάνω κάτι αντίστοιχο στην επερχόμενη tele (am. std - θα ανεβάσω και κλιψ με το που θα την αποκτήσω!). Είχα ακούσει noiseless στην deluxe players strat που είχα δοκιμάσει παράλληλα με την συγκεκριμένη κυρία αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με εντυπωσίασαν.

 

Α, και κάτι σημαντικό: Δοκίμασα 2 ίδιες Highway one εδώ στην αθήνα, τελικά την πήρα από αμερική στα 2/3 της εγχώριας τιμής λόγω ισοτιμίας και... μου άρεσε το ίδιο, ίσως και περισσότερο από αυτές που δοκίμασα εδώ. Ίσως η εξαίρεση στον κανόνα που λέει ότι διαφέρουν πολύ μοντέλο με μοντέλο? (ή είναι τα άπειρα αυτιά μου?-ή στάθηκα απλώς τυχερός?)

 

01122009202.thumb.jpg.47895a89ed879753009747ae63029cee.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρατε χαμπάρι τη καινούργια μόδα που εισήγαγε ο μακροϊσκιωτος. Από 'δω και πέρα παρουσίαση κιθάρας χωρίς παντόφλα δεν θα γίνεται δεκτή.

 

 

 

Και για να βρεθώ on topic θα πρέπει να πώ ότι μου άρεσε το νωχελές παίξιμο αλλά δεν τη πολυβρήκα με τον ήχο της κιθάρας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρατε χαμπάρι τη καινούργια μόδα που εισήγαγε ο μακροϊσκιωτος. Από 'δω και πέρα παρουσίαση κιθάρας χωρίς παντόφλα δεν θα γίνεται δεκτή.

 

 

Δεν είναι δικό μου αυτό, είναι αρκετά παλιό...

Δεν θυμάμαι τώρα ποιός αρχισε αυτή τη μόδα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι τώρα ποιός αρχισε αυτή τη μόδα... ;D

Νομίζω ότι ο SF είχε ποστάρει κάποτε μια φωτό με παντόφλες MIGATO, και από κει ξεκίνησαν όλα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου